dzob is preparing new platform

10 neocenitelných dovedností, díky kterým se v životě neztratíte: Ovládáte je i Vy?

Umět využít čas

Schopnost, efektivně využít svůj čas je jednou z nejvýše hodnocených dovedností, jaké může zaměstnanec mít. Ačkoli bohužel neexistuje žádný univerzální návod, je nezbytné, abyste si našli systém, který vyhovuje právě Vám a drželi se ho. Někdy se totiž stává, že nejtěžším úkolem není dokončit svou práci, ale naplánovat si ji.

Empatie

Zkuste si uvědomit, že můžete být tím nejdisciplinovanějším, nejchytřejším a nejtalentovanějším člověkem na světě, ale pokud nejste schopni soucitu a zájmu o jiné, nejste ničím jiným, než sociopatem. Empatie posouvá zaměstnance za hranice jejich apatie a nutí je dosahovat nemožné.

Ovládnutí svého spánku

Existuje množství triků, jak svému tělu dopřát kvalitní noční odpočinek, někdy se zdá, že jich je až příliš. Faktem však zůstává, že bez správného rituálu Vás dostatečný odpočinek nečeká. Několik studií jsou důkazem, že se Vám bude snadněji usínat i vstávat, pokud si zvyknete na pravidelný režim.

Sebedůvěra

Skutečně nezáleží na tom, co si o Vás myslí jiní lidé, ale nedá se dostatečně zdůraznit, jak velký vliv může mít představa o sobě samém. Není snadné vybudovat si sebevědomí, ale efekt je neocenitelný.

Vytrvalost

Zda začínáte s novým sportem, studujete cizí jazyk nebo pracujete na důležitém projektu, vytrvalost je k dosažení úspěchu přímo nevyhnutelná. Když lidé dosáhnou, co si umínili, obvykle přestanou pracovat tvrdě, ale pokud se chtějí na vrcholu udržet, vytrvalosti se nevyhnou.

Žádost o pomoc

Jisté druhy práce můžete dělat, pokud nejste schopni žádat o pomoc. Ačkoliv se na první pohled zdá, že neexistuje nic jednoduššího, ve skutečnosti to patří k těm nejtěžším věcem, které budete muset udělat. Nikdo přece nechce vypadat nekompetentně a slabě.

Mlčení

Někdy se prostě musíte zakousnout do jazyka a zavřít ústa. V životě se ocitnete v situacích, kdy bude pro Vás nejlepší prostě mlčet, protože když jsme nervózní, naštvaní či unavení, stává se, že ze sebe dostaneme pouze ty nejnevhodnější slova. Umění držet jazyk za zuby, když jsme rozrušení, je jednou z nejcennějších věcí, které se můžete naučit.

Poslech

Spolu s mlčením přichází i schopnost naslouchat. Pokud se chcete naučit jak na to, zkuste vždy zopakovat, co jste právě slyšeli, zároveň tím předejdete zbytečným nedorozuměním.

Umění nemíchat se do cizích záležitostí

Plést se do cizí práce Vám udělá nepřátelé a není to pro nikoho ani užitečné.

Ovládnutí vlastních myšlenek

Pokud chcete dělat a dosáhnout to, co jste si předsevzali, musíte se nevyhnutelně naučit vědomě řídit své myšlení. Nesmíme však zapomínat na to, že minulost se nerovná budoucnost.

Váš tým DŽOB