dzob is preparing new platform

10 tipů jak si vytvořit perfektní profil na LinkedIn

Sociální sítě jsou dnes v kurzu i při hledání práce. Kdo si dá záležet na perfektním vyplnění LinkedIn profilu, má zčásti vyhráno. Přinášíme Vám 10 rad, se kterými zatraktivněte svůj online životopis a stanete se zajímavým pro personalisty a potenciální zaměstnavatele.

1.Vyberte si vhodnou fotografii

Na obrázku by měla být zobrazena Vaše tvář, aniž by se na obrázku objevil někdo jiný. Muži by měli mít oblečenou slušnou košili nebo polokošili a ženy by se měly vyhnout šatům bez ramínek. Důležité je také dobré světlo a pozadí na fotografii, které nemusí být jen sněhobílé.

2.Použijte výstižný titulek

Vymyslete si titulek vystihující to, co chcete, aby o Vás čtenáři věděli jako první. Měl by být stručný a poutavý.

3.Souhrn napište poutavě a srozumitelně

Krátký souhrn o Vás by měl být napsán srozumitelným a jednoduchým jazykem jakoby jste si povídali s konkrétním člověkem. Přidejte i něco zajímavého a soustřeďte se na to, co chcete čtenářům o sobě prozradit - co hledáte, co děláte.

4.Ukážte svou práci

LinkedIn umožňuje využívat možnosti přidávání odkazů, prezentací, videí, dokumentů či fotografií odkazujících na Vaše pracovní zkušenosti. Takto můžete ukázat své zkušenosti v konkrétní podobě, zaměstnavatelé tak získají ucelenější představu o Vašich schopnostech.

5.Dejte si pozor na gramatiku

Zní to jako klišé, ale na gramatiku si dejte obzvlášť pozor. Pokud máte problém s pravopisem, raději se podívejte do slovníku nebo požádejte někoho známého o kontrolu textů.

6.Využijte doporučení

Pokud máte v profilu uvedeno i doporučení od známých je to při hledání práce velký bonus.

7.Přelinkujte svůj profil

Přidejte si do profilu linky na své blogové příspěvky nebo na profily na dalších sociálních sítích. Využijte i jiné webové stránky, na kterých se můžete prezentovat a propojte je s LinkedIn. To má význam zejména pro ty, kteří se o Vás chtějí dozvědět ještě více.

8.Pravidelně aktualizujte svůj profil

Nemějte strach zasahovat do titulku či souhrnu na pravidelné bázi. Dopisujte do profilu nové informace, upřete tak pozornost na svůj neustálý progres.

9.Nezapomeňte uvést na sebe kontakt

Detaily tvoří celek, připojení telefonního čísla nebo e-mailové adresy je drobností, ale při hledání práce velmi důležitou. Pokud zapůsobíte na personalisty, budou Vás chtít kontaktovat - nezapomeňte proto na doplnění kontaktních údajů.

10. Uveďte, kde máte zájem pracovat

Ujistěte se, že jste do profilu umístili i informaci o tom, kde hledáte zaměstnání. Máte tak možnost najít si práci i mimo svého bydliště.

Váš tým DŽOB