dzob is preparing new platform

10 věcí, na které se zaměřte při kvalitním online studiu

Nestihli jste v mládí absolvovat vysokoškolské studium denní formou? Pracujete a máte málo času na studium? Jste na mateřské dovolené a maximum času věnujete dítěti? Jste profesionální sportovec a cestujete po celém světě na zápasy? Máte to daleko do školy? Tak pak je tu pro Vás online studium nebo studium přes internet.

Na to, abyste si uměli vybrat správný program, je třeba, abyste si odpověděli na následujících několik bodů:

1.Jste připraven a vnitřně motivován k tomu studovat online? Jednoduše na kvalitní online studium si musíte najít čas, i když plánujete studovat z pohodlí svého domova nebo kanceláře. Také je nutná sebekázeň, tedy určit si čas během dne, kdy se budete věnovat pouze studiu a nenecháte se rozptylovat okolím.

2.Mám dobré připojení na internet a mám vhodný počítač? Klíčem k úspěšnému online studiu je také vhodné technické vybavení. Kvalitní notebook nebo počítač a dostatečně rychlé připojení na internet jsou předpoklady pro to, abyste si rychle a efektivně dokázali stahovat studijní zdroje, absolvovat webináře, videopřednášky či další online aktivity předepsané školou a studijním plánem. Také myslete na to, že přes internet budete uploadovat své práce a komunikovat s vyučujícími a studenty, takže dbejte na dostatečně kvalitní techniku, na kterou se můžete vždy spolehnout.

3.Požadujte od své školy technický servis a také instrukce, jak se do online studia zapojit. Vyžádejte si manuály, případně žádejte o video instrukce, které Vás provedou úvodními nastaveními systému, zorientují na vzdělávacím portálu, a které Vás usměrní v případech, kdy si nevíte s něčím poradit. Kvalitní škola disponuje jak technickým personálem, tak diskusními fóry, kde najdete všechny odpovědi na Vaše otázky. Kvalitní škola je přece také o kvalitních službách pro své studenty.

4.Online studium je také o intenzivní komunikaci. A to více než denní formy studia. Propracovaný online program bude od Vás vyžadovat participaci a zapojování se do studia, vyučující budou očekávat Vaši aktivní účast, příspěvky na diskusním fóru a zapojení do skupinových projektů. Pokud jste slabší v komunikaci, připravte se na to, že online program Vás povede také k efektivní komunikaci s vyučujícím a studenty navzájem.

5.Zapomeňte na podvádění. To, že jste online neznamená, že škola neví, co děláte. Kvalitní online studium je také o tom, že je schopno vyhodnotit Vaši účast na něm a Vaši aktivitu. Kromě toho, každá Vaše práce, kterou odevzdáte přes portál je speciálním softwarem diagnostikována s cílem ověřit její originalitu. Pozor, software porovná Vaše dílo s celým internetem, takže plagiáty a kopírování z internetu budou při kvalitně vedeném online studiu okamžitě odhaleny.

6.Mám otázku, chci se zeptat, nerozumím látce. V takovém případě požadujte online konzultaci se svým vyučujícím. Pokud Vám to čas a vzdálenost dovolují, domluvte si osobní konzultaci na půdě školy během konzultačních hodin. Kvalitně zabezpečené online studium vedou vyučující, kteří jsou vyškoleni pro vedení online předmětů, a proto se nebojte je oslovit. Jsou zde nakonec pro Vás.

Váš tým DŽOB