dzob is preparing new platform

10 znaků, podle kterých poznáte firemního flákače. Je takový i u Vás?

V každé firmě se najdou typy lidí, kterým se prostě nechce pracovat. Chtějí se jen flákat. A tak předstírají, že pracují. Někteří jsou v tom tak dobří, že jim na to nikdo nepřijde. Jaké jsou nejčastější znaky firemního flákače? Odhalte ho i ve Vaší práci.

1. Je v práci vždy včas

Flákač je v práci vždy včas. Přichází mezi prvními a nikdy neodchází dříve než šéf. Vzorní zaměstnanci to tak dělají a to on přece je, no ne?

2. Vidíte, že pracuje

Pravidelně zuřivě ťuká do klávesnice, případně udělá pořádný rámus kladivem. Prostě za každou cenu vydává zvuky, které jeho práci doprovázejí. Není proto překvapením, že jeho činnost najednou všichni vezmou na vědomí.

3. Má všude nepořádek

Na jeho stole je vždy totální nepořádek. Dává tím najevo, že při pracovní činnosti je tak rozjetý, že prostě nemá čas uklízet.

4. Hodně se ptá

Kolegům klade otázky ohledně jejich práce. Jak jim to jde a kolik jim toho ještě zbývá. Vždyť vyprávění o práci je skoro totéž jako pracovat. Pro šéfa si vymýšlí podobné otázky ohledně efektivity, produktivity, výkonnosti či plnění cílů. Vždyť lidé, kteří používají taková slova, nevyhnutelně čeká povýšení.

5. Je vždy zaneprázdněn

Kdykoliv ho potkáte, nezapomene Vám říct, jak hodně toho má, jak je zaneprázdněn a že neví, jak to všechno stihne. Pokud se zeptáte na detaily, opakuje, že je toho tolik, že neví, kde má začít.

6. Má množství plánů

Neustále vypráví o svých seznamech toho, co všechno se chystá udělat a zvládnout. O tom, že většinu z toho i tak nesplní, případně to za něj udělá někdo jiný, nicméně mlčí.

7. Zadáva úkoly

Dokonce je v zadávání úkolů tak úspěšný, že celou práci za něj kolegové udělají a ještě mu za ní poděkují.

8. Komentuje

Flákači se nejčastěji postaví za někoho, kdo právě pracuje a komentuje to co zrovna dělá. Samozřejmě to pak vypadá, jako kdyby celou práci "odmakal" on.

9. Pomlouvá

Pomlouvá ostatní, jak to dělají špatně a jak by to on udělal lépe. Kdyby ho k tomu pustili, samozřejmě.

10. Zásobuje se kofeinem

Bez přestání ho vidíte s hrnkem kávy. Důvod je jasný. Vždyť ten, kdo potřebuje tolik kávy, neuvěřitelně těžko pracuje, no ne?

Váš tým DŽOB