dzob is preparing new platform

13 znamení, že Vás Vaše práce dělá nešťastným. Nenechte se zničit!

Čekat, že každý den v práci bude dokonalý a skvělý, je naivní. I Vy jste již určitě zažili období, kdy se v zaměstnání necítíte dobře a spokojeně. Neznepokojujte se, pokud jde o několik dnů či týdnů. Pokud však pociťujete nespokojenost a zoufalství už několik měsíců, měli byste zbystřit pozornost. Špatná práce, ve které jste nešťastní, může způsobit mnohem více problémů, než byste si mysleli. Tyto pocity se totiž vkrádají i do Vašeho osobního života. Jaké jsou příznaky, že Vás práce dělá nešťastným? Toto je 13 nejčastějších znamení.

1. Jste znuděni životem

Pokud necítíte motivaci a inspiraci ve Vašem pracovním životě, jen velmi těžko ji budete hledat ve svém volném čase. Možná se to nezdá, ale to, co zažíváme v práci, se přenáší i do našeho soukromí.

2. Nesnášíte své kolegy

Každý z nás má v práci někoho, s kým si až tak úplně nerozumí. Pokud je to jeden člověk, případně dva, je to normální. Pokud však na pracovišti nemáte nikoho bližšího a s nikým si nerozumíte, fungování na takovém místě Vás bude časem stále více ubíjet.

3. Zasekli jste se v rutině 

Věci děláte bez rozmyšlení, mechanicky, tak jako vždy. Stereotyp však na člověka působí velmi negativně. Pokud cítíte něco podobného, ​​možná je čas na změnu.

4. Ztratili jste nadšení pro svou práci

Co myslíte, kolik vydržíte v práci, která Vás nenaplňuje a ve které nevidíte smysl?

5. Ráno se Vám stává těžko do práce

Je jen velmi málo lidí, kterým se chce ráno vstávat, pokud však doslova "bojujete" a přemáháte se, zkuste se podívat na našem personálním portále www.dzob.cz po jiné práci. Potřebujete změnu.

6. Nejste dostatečně finančně ohodnoceni

Pokud jste noví v práci, možná akceptujete to, že Vás neplatí dostatečně. Pokud však po čase požádáte o zvýšení mzdy a zaměstnavatel odmítá, pravděpodobně byste se měli přesunout do jiné společnosti, ve které ocení Váš talent a schopnosti.

7. Téměř nevidíte svoji rodinu či přátele

Pokud Vám práce požírá většinu času až tak, že nemáte čas na své nejbližší, riskujete nejen vyhoření, ale i zničené vztahy.

8. V práci se neumíte soustředit

Sedíte v práci hodiny a hodiny, ale na konci dne zjistíte, že jste vlastně nic neudělali? Pokud se zajímáte o všechno ostatní, jen ne o Vaše pracovní úkoly, pravděpodobně trčíte v nesprávném zaměstnání.

9. Cítíte se nemocní

Zdá se Vám, že melete z posledního? Jste vyčerpaní a vyšťavení? Važte si svého zdraví a opusťte práci, která Vás takto vysiluje.

10. Stále si stěžujete na svoji práci

Nic není dobré, šéf je špatný, kolegové pitomí, nic nefunguje tak, jak by mělo. Mnoho zaměstnanců brblá na svoji firmu, pokud však již delší dobu neumíte najít nic pozitivního na Vaší práci, dejte si pozor . Je to varovný prst, který Vás vyzývá ke změně.

11. V práci Vás rozčilují i ​​drobnosti

Pokud se více, než svým úkolům věnujete různým drobnostem a necháváte se jimi vytočit, je to neklamný znak Vaší nespokojenosti. Pravděpodobně jste již v daném zaměstnání příliš dlouho, nebo pro Vás prostě není to pravé.

12. V neděli večer jste nešťastní nebo plní obav z následujícího týdne

Takové pocity by se u Vás neměly objevovat. To, že zítra jdete do práce, byste měli vnímat jako něco přirozeného a normálního. Nemusíte být z toho rovnou natěšení, pokud se však bojíte nebo Vás ovládnou pocity smutku, něco není v pořádku.

13. Ve volném čase nechcete mluvit o práci

Pokud každého hned stopnete, jen kdyže zeptá na Vaši práci, pokud reagujete podrážděně a otráveně, pravděpodobně byste měli změnit zaměstnání. Jsou to totiž znaky výrazné nespokojenosti, kterou byste měli začít řešit.

Váš tým DŽOB.