dzob is preparing new platform

14 znaků, že se Váš pracovní pohovor ubírá nesprávným směrem

Konverzace mezi uchazečem a personalistou by měla probíhat bez trapného ticha. Už na pohovoru byste měli mít pocit, že jste druhou osobu zaujali svou osobností a pracovními dovednostmi.

Řeč těla a ústní projev Vám může prozradit, jakým směrem se bude pohovor ubírat. Pokud dokážete číst mezi řádky, můžete lépe posoudit reakce personalistu či manažera a přizpůsobit tomu své odpovědi. Pokud ho například více zajímá Vaše poslední zaměstnání, můžete popsat nejen Vaše pracovní povinnosti, ale také to, co se Vám v zaměstnání podařilo dosáhnout a jak jste řešili vzniklé problémy.

7 znamení, která odhalí, že pohovor se ubírá špatným směrem díky tomu, že personalista nebo manažer:

1. Neudržuje oční kontakt
Pokud máte pocit, že se personalista dívá všude kolem a Vám věnuje minimální pozornost, zkuste o stupeň zvýšit hlas. Ideální je s personalistou navázat konverzaci na osobní úrovni hned na začátku.

2. Působí znepokojeně
Máte pocit, že osoba, která s Vámi uskutečňuje pracovní pohovor, je roztržitá? Prochází se po místnosti nebo surfuje ve svém počítači? V takovém případě si položte otázku, zda byste s touto osobou chtěli pracovat.

3. Pracovní pohovor velmi rychle skončil
Pokud si manažer pouze několik minut poté, co jste vstoupili do místnosti a začali rozhovor, začne bez vysvětlení balit své věci, není to dobré znamení.    

4. Nesoustředí se na Vaše odpovědi
Jedna věc je položit otázku, a druhá poslouchat. Nedostatečná koncentrace personalistu také prozrazuje jeho snížený zájem.

5. Málo se ptá na Vaše dovednosti, úspěchy a cíle
Pokud v rozhovoru vzpomenete, jaký největší úspěch jste v předchozí práci dosáhli, ale manažer neprojeví žádný zájem a položí Vám doplňující otázku, není to dobré znamení.

6. Nezeptá se, kdy můžete nastoupit do zaměstnání a neinformuje Vás o dalším kroku
Pokud se pohovor blíží ke konci a personalista nebo manažer se Vás dosud nezeptal, kdy můžete nastoupit do zaměstnání, ani Vás o této skutečnosti neinformoval, stáhněte iniciativu a zeptejte se na to jako první.

7. Stisk ruky je velmi slabý
Podání ruky na konci utkání nesmí chybět. Avšak i stisk ruky je velmi důležitý a může Vám odhalit výsledek pohovoru. Pokud je ruka manažera velmi studená a stisk slabý, nevěstí to nic dobrého.

Hodně úspěchu při Vašem pohovoru.

Tým DŽOB