dzob is preparing new platform

20 nejatraktivnějších zaměstnavatelů světa

Prvenství mezi obchodními a technologickými společnostmi již pátý rok po sobě obhájila americká technologická společnost Google. O umístění nejatraktivnějších společností rozhodovalo 200 000 studentů z celého světa, kteří nominovali své favority, pro které by chtěli pracovat a kdo je tedy dle jejich názoru ideálním zaměstnavatelem.

Žebříček nejatraktivnějších zaměstnavatelů sestavila jako každoročně agentura Universum Global na základě celosvětového hlasování studentů, kteří studují na předních světových ekonomických a strojírenských univerzitách. Řadí se sem země jako Austrálie, Brazílie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Indie, Itálie, Japonsko, Rusko, Velká Británie a USA.

Studenti si v průzkumu mohli vybrat společnost, kterou považují za ideálního zaměstnavatele po ukončení školy. Pro mladé studenty jsou firmy umístěny na prvních pozicích atraktivní z hlediska možnosti růstu uvnitř společnosti a z hlediska firemní kultury. Nejatraktivnější společnosti na světě jsou vnímány mladými lidmi jako společnosti nabízející nejlepší odbornou přípravu a rozvoj zaměstnanců a také jsou atraktivní z hlediska zabezpečení zaměstnanců.

Pořadí technologických společností se v tomto roce oproti roku 2012 příliš nezměnilo. Prvenství zaujímá již pátým rokem po sobě společnost Google. Společnost Microsoft vyřadila letos z druhé pozice společnost IBM. Tito zaměstnavatelé jsou často spojováni s pozitivním hodnocením společnosti v oblasti inovací a zajímavou nabídkou produktů a služeb. Jsou to dva atributy, které jsou velmi důležité pro studenty.


10 nejatraktivnějších zaměstnavatelů v kategorii Obchod:

1. Google
2. Ernst & Young
3. Goldman Sachs
4. PricewaterhouseCoopers
5. Microsoft
6. Apple
7. Deloitte
8. KPMG
9. Coca - Cola
10. Procter & Gamble


10 nejatraktivnějších zaměstnavatelů v kategorii Technologické firmy:

1. Google
2. Microsoft
3. IBM
4. Apple
5. BMW Group
6. GE
7. Intel
8. Siemens
9. Sony
10. Shell

 

Váš tým DŽOB