dzob is preparing new platform

4 katastrofální důvody, proč začít podnikat

Pokud si myslíte, že je v dnešní době moderní pustit se do podnikání, jste na omylu. Rozjet byznys je jako běh na dlouhé tratě. Šance jsou nejvyšší, pokud se do něj vložíte celý a neočekáváte zisk minimálně v prvním roce podnikání.

Určitě existuje několik důvodů, pro které se chcete stát podnikateli. Svoboda v rozhodování, být pánem svého času či pracovat na věcech, které Vás baví. Pokud však uvažujete nad rozjetím byznysu kvůli jednomu z následujících důvodů, raději se podnikání zdaleka vyhněte.
 
1. Podnikání je v módě 

Být podnikatelem v oblasti technologií a vývoje mobilních aplikací a her je stále v módě. Na první pohled prosperující podnikání nemusí být vždy rentabilní. Podnikatelé, kteří jsou úspěšní a známí ve svém oboru, dělají správná rozhodnutí za chodu svého byznysu.

2. Chcete zachránit svět

Každý podnikatel má na začátku plán. To je vynikající. Pokud však chcete dělat osvětu a pracovat pouze ve prospěch naší planety, můžete si rovnou založit neziskovou organizaci. Určitě budou Vaše aktivity prospěšné, ale zkuste popřemýšlet nad tím, zda by bylo možné propojit humanitní aktivitu se zajímavým byznys plánem vhodným na rozběh.    

3. Chcete zbohatnout                                                                                                                       

Pro některé znamená podnikání možnost, jak co nejrychleji zbohatnout. Pravdou však je, že generování zisku je obchodní příležitostí, ale ne prvořadým cílem. Při podnikání si třeba pamatovat, že ne na každého podnikatele se usměje štěstí. Často končí podnikání v troskách kvůli nahánění se za penězi. Důležité je mít vytvořenu finanční rezervu minimálně na půl roku až rok. Teprve po této době se podnikatelé dostávají do kladných čísel

4. Chcete zaměstnávat lidi                                                                                                   

Vytvořit pracovní místo pro druhé, ať už přátele, rodinu nebo známé, je sice vynikající myšlenka, ale kvůli tomuto jedinému důvodu byste se určitě neměli pouštět do podnikání. Pokud bude Vaše firma prosperovat a Vy už budete cítit, že nezvládáte plnit funkci šéfa společnosti, marketéra, obchodníka a účetního v jednom, v takovém případě je správné, pokud se rozhodnete delegovat část svých úkolů na své lidi.

Váš tým DŽOB