dzob is preparing new platform

4 rady, jak naložit se svým časem

Nemám čas.

Ozvu se později.

Nic nestíhám.

Toto zná asi každý. Zdá se, že času je málo a povinností stále více a více.

1.Udělejte si čas
Namísto volna pracovní setkání, místo radosti ze života Vás obklopují jen seznamy úkolů. Pokud si myslíte, že nemáte čas, hluboce se mýlíte. Na každodenní shon jste si tak zvykli, že Vám to přijde přirozené. Stále však platí: čas plyne stále stejně. Zacházejte se svým časem velmi uvážlivě. Nechoďte na žádné bezvýznamné setkání, o kterém už předem víte, že bude zbytečné. Naučte se být mistr v tom, nechat si nějakou věc ujít. Někde prostě můžete chybět, raději buďte doma s rodinou nebo si v klidu přečtěte knížku.

2.Rychlejší neznamená lepší
Pracujeme rychle, čteme rychle, jezdíme i stolujeme rychle. Dobrý výkon nelze měřit stopkami. Ve spěchu zapomínáte na mnoho věcí a chybujete. Pak strávíte celý den v běhu a také častěji onemocníte.

3.Nemusíte pořád jen pracovat
Zaplněný kalendář a diář určitě neznamená úspěch. Spíše Vás upozorňuje na brzký konec, když se na Vás svalí všechny povinnosti.

4.Dělejte si přestávky
Jste tak zaměstnání, že na odpočinek Vám nezbývá čas. Bez pravidelných přestávek se však výkon každého prudce snižuje. Pauzy jsou jako cenné zdroje sil, které zlepšují výkonnost. Proto je důležité promyšleně si rozdělit síly. Normální člověk potřebuje přestávku po 90 minutách práce. Do té doby výkon stoupá, ale po hodině a půl se ustálí a po 120 minutách začíná klesat.

 Váš tým DŽOB