dzob is preparing new platform

4 zásadní chyby, které přivedly milionáře ke krachu. Poučte se, jak nepřijít o peníze

Mnoho bohatých a úspěšných lidí jsou známí pro své návyky. Mají dobrý přehled ve svých výdajích, plánují si své investice, rozumně nakládají se svými penězi, neustále se vzdělávají. To vše jim pomohlo znásobit svůj majetek a zvětšit své konto. Jsou však i milionáři, kteří o své peníze přišli. Udělali totiž některé zásadní chyby, které je připravily o majetek. Na které omyly byste si měli dát velký pozor?

1. Nesledovali své výdaje

Nezáleží na tom, jaké je Vaše povolání, každý z nás potřebuje rozpočet. Dokonce i Bill Gates. Je důležité sledovat, kam všude vaše peníze jdou. Nastavte si plán a rozpočet, mějte dokonalý přehled, kam jdou i ty nejdrobnější výdaje. Právě ty byste měli pozorně sledovat, protože pokud se nasbírají, umí udělat slušnou částku. Pokud se tedy divíte, kde se vlastně Vaše peníze každý měsíc ztrácejí, začněte pátrat, za co platíte. Milionáři, kteří přišli o svůj majetek, totiž právě toto nedělali. Jejich chybou také bylo, že si nesrovnávali ceny jednotlivých zboží a nezajímali se ani o své účty za telefony. Poučte se z jejich omylů.

2. Při nákupech se nechali ovlivnit emocemi

Pokud máte k dispozici větší částku peněz, možná se Vám stalo, že jste se tím nechali ovlivnit. S pocitem, že si můžete koupit cokoliv, protože na to máte a dopřát si něco, po čem jste dlouho toužili. Nicméně nechat se ovlivnit emocemi při nákupech se opravdu nevyplácí. Pokud si budete při každém nákupu říkat, že si to zasloužíte, že byste si měli užít své peníze, stane se z Vás "potápějící se loď". Při nákupech se snažte zůstat vždy racionální. Dobře si zvažte, zda danou věc si chcete koupit nebo raději investovat do něčeho skutečně užitečného.

3. Neměli několik zdrojů příjmů

Nedávný průzkum ukázal, že lidem, kterým se podařilo zbohatnout, pomohlo právě to, že měli několik zdrojů příjmů. Až 65% milionářů má až tři zdroje příjmů, 35% z nich dokonce až čtyři. Pokud tedy jeden zdroj příjmů z nějakého důvodů poklesne, je důležité mít druhý v záloze, který Vám pomůže fungovat bez problémů dál.

4. Byli netrpěliví, agresivní investoři

Tito milionáři byli přesvědčeni, že jelikož se jim podařilo vydělat miliony, vědí, jak vydělat další peníze. Ve svých investicích jednali neuváženě, agresivně, nic nevěděli o možných rizicích. Podle toho také dopadli. Co získali, rychle ztratili. Ponaučte se z této chyby. Před tím, než se pustíte do rizikových investic, musíte být dostatečně vzdělaní v dané oblasti. Je důležité chránit si své peníze a sledovat je, abyste zabránili tomu, že jej ztratíte.

Váš tým DŽOB