dzob is preparing new platform

5 důvodů, proč jste nedostali pozvánku na pohovor: Na toto si dejte při hledání práce pozor!

Hledáte si práci, poctivě reagujete na každou zajímavou nabídku, na kterou natrefíte? No a přesto nedostáváte žádnou odpověď, přinejlepším jen poděkování za zaslání životopisu? Pokud už konečně máte ve své emailové schránce pozvánku na pohovor, vyhněte se těmto pěti základním chybám! Právě ty Vás totiž mohou potopit na pohovoru!

1. Byli jste dostatečně kvalifikováni na danou pracovní pozici? Pokud jste se hlásili na pozici, na kterou jste však nesplňovaly kvalifikaci, nemůžete se divit, že se Vám personalista neozval.

2. Byla Vaše reakce na inzerát úplná? Nezapomněli jste připojit i doprovodný text s krátkým představením nebo jste nezapomněli připojit přílohy? Ve stresu můžeme snadno udělat pár přešlapů, které nás však mohou stát zajímavou práci.

3. Neudělali jste v doprovodném textu gramatické chyby?
Doprovodný text představuje většinou několik krátkých vět, v nichž se představujete a uvedete, proč Vás daná pracovní nabídka zaujala. Pokud i v takovém krátkém textu dokážete udělat pravopisné přešlapy či překlepy ve slovech, můžete si tím snížit šance u Vašeho potenciálního zaměstnavatele.

4. Měli jste kvalitní životopis? Mít dobré CV je základ a díky němu můžete být jednou nohou na pohovoru.

5. Přizpůsobili jste motivační dopis nabídce, na kterou jste se hlásili? Na každou pracovní nabídku byste měli psát na míru šitý motivační dopis. Neposílejte obecné a nic neříkající texty, prozraďte, proč chcete pracovat pro danou společnost a co jim můžete nabídnout.

Váš tým DŽOB