dzob is preparing new platform

5 návyků, které nastartují Vaši kariéru

Je velmi důležité nezůstat v kariérním životě na jednom místě. Pokrok v kariéře nepřináší jen uspokojení, rozšiřuje okruh Vašich příležitostí a dělá z Vás důležitého zaměstnance ve společnosti, pro kterou pracujete. Většina lidí nezíská povýšení tak rychle, jak by chtěli. Chybí jim totiž těchto 5 návyků, které dokážou nastartovat kariéru.

1. Naučte se říct "děkuji"
Přežití v korporátním prostředí vyžaduje hodně úsilí. Musíte si však uvědomit, že v něm nedokážete udělat nic sám. Vždy budete od někoho potřebovat pomoc. Budete potřebovat podporu a pomoc od Vašich kolegů, proto je důležité budovat si s nimi dobré vztahy. Díky nim Vám totiž budou ochotně pomáhat. Naučte se proto říci "děkuji" a to nejen slovy. Staňte se také osobou, která je připravena pomoci kdekoli je to potřeba. Tím ve firmě ukážete, že se umíte ztotožnit s vedoucí pozicí, stát se lídrem.

2. Naučte se poslouchat
Umět poslouchat je důležité v jakékoliv oblasti práce. Nicméně pouze někteří z nás to ví. Skutečný poslech znamená, že se chcete přiblížit tomu, co Vám druhá strana říká a jeho názor berete jako formu nové perspektivy. Pokud se naučíte poslouchat, budete také umět lépe řešit vzniklé problémy a konflikty na pracovišti.

3. Nastavte si své osobní kariérní cíle a sledujte, jak se Vám je daří naplňovat
Je důležité vědět, kam směřujete, čeho chcete dosáhnout a čím se chcete stát. Zjistili jste, že stagnujete a neumíte se pohnout dál? Odhalte příčinu, proč je to tak a odstraňte všechny překážky, které Vám brání dosáhnout toho, po čem ve Vašem kariérním životě toužíte. Je to nedostatek pracovních zkušeností? Chybějící znalost? Toto všechno umíte napravit. Hledejte cesty, jak získat praxi, to, co nevíte, si nastudujte nebo se naučte na kurzu.

4. Staňte se mistrem v organizování svého času
Všichni toho máme v práci opravdu hodně. Musíme stihnout udělat spoustu věcí najednou. Za to jsme totiž placeni. Je však dobré vědět, že pokud chcete být v práci úspěšní, musíte si své povinnosti rozvrhnout a naplánovat. Pokud nestíháte předávat úkoly včas, nebo pokud sedíte v práci do pozdního večera, protože nestíháte, problém může být někde jinde. Stanovte si priority a vyhněte se aktivitám, které Vás odpoutávají od práce - například neustálé kontrolování e-mailů či sociální sítě.

5. Zlepšete své komunikační schopnosti
Jeden z největších problémů ve firmách je špatná komunikace mezi vedením a zaměstnanci. Nejasné očekávání vedou k nedorozuměním a zbytečným problémům. Řešením je naučit se komunikovat. Ujistěte se a potvrďte si, co je Vaším úkolem na pracovišti dělat, zjistěte také, co od Vás očekává Váš šéf. Sjednoťte jeho a Vaše představy a vyhnete se tak vysvětlování a objasňování zbytečných nedorozumění.

Váš tým DŽOB