dzob is preparing new platform

5 nejhorších věcí, se kterými byste neměli přijít na pracovní pohovor

První dojem je velmi důležitý. Druhé osobě stačí pouze sedm sekund, aby si ho o vás vytvořila. Spíše než stihnete něco říct, budete doslova proskenováni od hlavy až po paty.

Pokud nechcete být terčem kritiky, ale naopak chcete na pohovoru zanechat dobrý dojem, vyhněte se těmto věcem:

1. Nechoďte s kůží na trh

Obecně platí, že při důležitých setkáních byste měli více zahalovat, než odhalovat. Dámy by si neměly na pohovor obléknout halenku s velkým výstřihem a muži by měli mít na košili pozapínané všechny knoflíky. 

2. Buďte dokonale upravení

Pokud byste na pracovní pohovor měli přijít neupravení nebo v nevyžehleném oblečení, tak tam raději ani nechoďte. Do karet vám nenahraje žádná omluva, že jste například museli uspat nebo nakojit dítě nebo dovařit oběd. Dokonalé oblečení neslouží pouze jako vizitka, ale navozuje dobrý pocit ze sebe sama, díky kterému budete působit sebevědoměji. 

3. Dámy, nepoužívejte červenou rtěnku

Flirtování nepatří na pracoviště ani na pracovní pohovor. Ženy by měly zapomenout na roli svůdkyně a zvolit si přiměřený make-up. Vyhnout by se měly zejména červenému tónu rtěnky, který působí vyzývavě a o jeho nositelce vysílá mylný signál.

4. Nechoďte na pohovor v teniskách

Pro personalistu to může být signálem, že se odmítáte přizpůsobit a začlenit do týmu. Dáváte tím najevo, že jste jedineční a s vlastním názorem na svět. Dámám se zase nedoporučuje obout si na pohovor otevřené boty.

5.Zbytečné doplňky nechte doma

Příliš nápadné doplňky, které běžně používáte, si v den pohovoru raději nechte doma. Patří sem náramky, piercingy nebo nápadné visací náušnice. Není třeba, abyste jimi poutali pozornost více než Vašimi schopnostmi a zkušenostmi. Takové doplňky působí zbytečně rušivě.

Váš tým DŽOB