dzob is preparing new platform

5 nejrozumnějších věcí, které by měli dělat třicátníci se svými penězi

1. Otevřete si víc jak jeden spořící účet na důchod

Spoléhat se na důchod je v dnešních časech trochu naivní. Hrozí totiž, že současný důchodový systém nemusí být udržitelný i v budoucnosti. Pojistěte se proto raději sami a začněte si vytvářet rezervu na důchod. Možná se Vám zdá, že je to ještě daleko, pokud se však vzpamatujete pozdě, může se stát, že na důchodu zůstanete s prázdnou.

2. Začněte si odkládat na výdaje blízké budoucnosti

Možná budete chtít jet na dovolenou, na výlet nebo si budete chtít koupit něco dražšího do domácnosti. Je proto dobré být na to připraven a vytvářet si na takové výdaje předem rezervy.

3. Vytvořte si fond na horší časy:

Život nejde vždy tak, jak chceme a občas přináší i nepříjemné situace. Můžete dostat výpověď v práci, může se Vám pokazit auto nebo se jednoduše vyskytne něco, co přeruší Váš pravidelný příjem financí. Na takové situace je ideální právě rezervní fond, který Vám pomůže překlenout nepříjemné či obtížné období.

4. Využívejte benefity, které Vám Váš zaměstnavatel nabízí

Poskytuje Vám Váš zaměstnavatel penzijní připojištění? Neváhejte a využijte toho. Zjistěte si podmínky a podrobnosti o tomto benefitu a určitě ho využijte.

5. Kupujte si kvalitní věci

Ve svých 30 letech byste měli být schopeni dovolit si kvalitnější věci. Jde totiž o to, že ačkoli ušetříte peníze na levných věcech, jejich nižší kvalita se projeví v tom, že nevydrží dlouho. Pokud však zainvestujete do kvality, můžete se z věcí těšit déle a tím pádem i ušetřit. Ať už je to například oblečení nebo vybavení do domácnosti.

Tým DŽOB