dzob is preparing new platform

5 největších nedostatků v životopisech. Pozor na ně!

Na základě průzkumů až 38 procent zaměstnavatelů přiznalo, že jednomu přijatému životopisu věnují průměrně jednu minutu. 18 procent potvrdilo, že ho stihnou "proletět" za třicet sekund. Vaším úkolem je proto důkladně si životopis přečíst a upravit jej tak, aby budoucího zaměstnavatele zaujal na první pohled.

5 základních chyb v životopisech:

1. Nelžete
V životopisech uvádějte pouze pravdivé informace. Pamatujte, že lež má krátké nohy. Podle průzkumů až 69 procent zaměstnavatelů nepravdivé informace uvedené v životopisech odhalí. Kandidáti nejčastěji lžou v dosaženém vzdělání, datech pracovních pozic, uvádějí nepravdivé pracovní pozice, aby pokryly díru v životopise nebo zkreslují náplň práce u jednotlivých zaměstnáních.
     
2. Uveďte správná klíčová slova
Životopis by měl obsahovat klíčová slova shodná s pracovní nabídkou. V případě, že jste v daném odvětví nováček, měli byste v životopise uvést alespoň základní indicie, aby bylo zřejmé, že máte hlavní předpoklady pro danou práci. Důležité jsou tyto informace: nejvyšší dosažené vzdělání, odvětví působení, názvy předchozích pracovních pozic, zaměření společností.

3. Vyhněte se módním slovíčkům a klišé
Váš životopis by neměl obsahovat slangové výrazy nebo stereotypní všeobecně zažitá slovíčka, jako například odpovědný, expert, strategický, kreativní, efektivní, inovativní, analytické myšlení atd.
     
4. Zkontrolujte si gramatické chyby
 Před odesláním dejte životopis zkontrolovat Vašemu kamarádovi nebo známému.
     
5. Buďte kreativní a do životopisu přidejte něco vlastní
I když má životopis osvědčenou předepsanou formu, můžete si dovolit vložit do něj něco vlastní a originální. Máte například životní motto, které vystihuje Vás a Vaši práci?

Váš tým DŽOB