dzob is preparing new platform

5 tipů jak přežít horka v práci: Vypadejte profesionálně a přestaňte se roztávat.

Vhodně se obléci do práce umí být občas výzvou samo o sobě. Když však ještě přidáte třicetistupňová horka, zdá se to přímo nemožné.
S trochou přípravy se to skutečně dá a také v letních měsících můžete vypadat vhodně i stylově. Přinášíme Vám několik tipů jak se oblékat, abyste působili profesionálně a zároveň jste snesli vysoké teploty.

Dámy, investujte do sukní a šatů
V letních měsících nastal pro ženy čas zbavit se neprodyšných kostýmů a nahradit je sukněmi či šaty. Kromě toho, že jsou pouzdrové šaty velmi univerzální a konzervativní, mají i nízké nároky na údržbu a nezničí Váš rozpočet. Doplněno správnými botami na podpatku vhodně působí v seriózním podniku i v méně formální firmě se sandály.

Pánové, zamyslete se nad oblekem a kravatou
Někdy se obleku a kravatě jednoduše nevyhnete, ale existuje možnost jak si dopřát trochu pohodlí, aniž jste ztratili styl. Například si na léto pořiďte saka s tenčí podšívkou. Při výběru barvy zvolte světlehnědou namísto černé či námořnické modré. V dusném počasí pomůže i volnější střih. Pokud oblek není povinností, vsaďte na hnědé kalhoty z prodyšného materiálu a košili.

Materiály vybírejte s rozumem
Bavlna a len jsou nejlepšími volbami tkaniny v teplém počasí. Během letních měsíců obcházejte hlavně hedvábí a polyester. Přesto, že je hedvábí velmi lehké a příjemné na nošení, kapky potu ho dokáží zničit. Polyester naopak pot vůbec nevstřebává a vlhkost se zachycuje na pokožce.

Nezapomínejte na boty
Zpocené nohy mohou znepříjemnit den nejen Vám, ale i Vašim kolegům. Ženy mohou tento problém vyřešit pohodlnými botami s otevřenou špičkou. Pokud nechcete v kanceláři ukázat příliš mnoho bosé nohy, noste boty s otevřenou patou. Co se týče pánů, uzavřené boty v létě vyžadují bavlněné ponožky, přičemž by měly být tenké a lehké. Také se vyhněte semišové obuvi.

Poražte klimatizaci vrstvami navíc
Pokud je venku třicet stupňů, ale ve Vaší kanceláři by se dobře cítili i lední medvědi, nechávejte si u pracovního stolu svetr. Vyhnete se podchlazení z klimatizace, ale při odchodu z kanceláře budete připraveni i na vedro.

Tým DŽOB