dzob is preparing new platform

6 užitečných gest, která Vám pomohou při komunikaci

Nejen slova jsou silným prostředkem při komunikaci s druhými lidmi, i gesta mohou přispět ke zlepšení projevu a k větší sebejistotě. Pokud si je uvědomíte, pozitivně se odrazí na Vaší emocionální inteligenci.

1. Ruce překřížené přes prsa
Tento postoj nejčastěji používají podnikatelé při dlouhém poslechu druhé osoby nebo při přemýšlení nad řešením problému. Sice je všeobecně známo, že jde o obranný až nesouhlasný postoj, zkuste jej použít při nejbližší komunikaci, když budete diskutovat o nějakém problému.
2. Ruce opřené o boky
Podle harvardského profesora dokáže postoj s rukama v bok výrazně zvýšit Vaši důvěryhodnost. Pokud se při nejbližší komunikaci budete cítit ohroženi, nejistí nebo zastrašováni, vyzkoušejte tento obranný postoj. Můžete ho použít i před samotným setkáním, dodá Vám sebejistotu.
3. Široký úsměv
Jednoduchý a účinný způsob, jak dokážete snížit stres, je úsměv. Když jste zamračení nebo máte negativní výraz tváře, signalizujete Vašemu mozku, že něco není v pořádku. Vaše tělo uvolní z těla látku - kortizol, který způsobí zvýšení stresu. Pokud si na tváři vykouzlíte úsměv, pomůže Vám to stres odbourat. Dalším faktem je, že pokud se usmíváte, přispíváte i k pohodě a dobré náladě druhých lidí.
4. Uctivé podání ruky
Každý člověk má rád lidi, kteří ho akceptují. Proto při prvním seznámení v práci akceptujte každého člověka bez předsudků. Podejte mu ruku pevným stiskem (ne však příliš silným), udržujte oční kontakt a nezapomeňte na upřímný úsměv. Ukážete tím, že jste rádi, že poznáváte nového kolegu. Tím, že mu od začátku prokážete srdečnost, situace nebude ani pro jednoho z Vás stresující.
5. Napodobování druhých
Zní to divně, ale vědci zjistili, že pokud budete napodobovat neverbální projevy jiných lidí, dokážete tím lépe pochopit to, co prožívají. Kopírování jejich expresivních výrazů bude ovlivňovat Vaše vlastní emoce. Jednoduše řečeno, pokud budete napodobovat druhé, dokážete jim lépe porozumět.
6. Gestikulace s rukama
Při komunikaci se nebraňte používání gest. Díky gestikulaci se budete cítit jistější, jasněji budete přemýšlet a Vaše slova a fráze se Vám budou přirozeně prolínat. Při rozhovoru se uvolněte a nemyslete na to, co děláte rukama, nechte je mluvit za Vás.

Váš tým DŽOB