dzob is preparing new platform

6 způsobů, jak se stát nejoblíbenějším kolegou

1.Pozvěte kolegy na kávu

Většinou každý je totiž závislý na příjmu kofeinu a právě to mu umí zlepšit náladu.

2.Nabídněte jim sladkost

Každý může mít náročný pracovní den, každý si na pracovišti zažije stresové situace. Mějte v zásuvce odloženou čokoládu nebo sušené ovoce, popřípadě oříšky. Všechny věci, které mohou obalit nervy zklidňující látkou. Ani netušíte, jak někomu uděláte radost tím, že mu nabídnete.    

3.Šiřte dobrou náladu a usmívejte se

Dobrou náladu můžete přenášet na druhé lidí nejen svým vyzařováním v práci, ale kousek dobré nálady přidejte i do emailové komunikace. Pokud se to hodí do charakteru emailu nebojte se připojit například smajlíky nebo na závěr emailu vtip z pracovní oblasti.    

4.Staňte se hlavním organizátorem narozenin

Nemusíte být office manažerka, která má ve své evidenci data narozenin jednotlivých pracovníků z celé společnosti. Narozeniny jsou výbornou příležitostí, jak si u Vašich kolegů šplhnout. Buďte hlavní organizátor malé oslavy narozenin v práci, ovšem v tajnosti, aby se o tom oslavenec předem nedozvěděl.    

5.Buďte hlavním bavičem                                                                                                             

Humor na pracovišti je důležitý hned z několika důvodů. Bylo prokázáno, že zvyšuje produktivitu a morálku práce a zároveň snižuje stres. Nemusíte být kolegou, který od rána do večera pouze vypráví vtipy, vymyslete něco vtipné, čímž zabavíte.

6.Slovo děkuji rozdávejte všude, jak je to jen možné

Vděčnosti nikdy není dost. Úsilí každého kolegu by mělo být odměněno minimálně slovem, které nic nestojí. Poděkujte kolegovi, který Vás někam posunul, nabídl řešení problému nebo pouze nezištně pomohl. Obyčejným slovíčkem děkuji mu zvýšíte sebevědomí, zároveň povzbudíte a dodáte entuziasmus do další práce.

Váš tým DŽOB