dzob is preparing new platform

7 tipů, jak vycházet s kolegou, kterého nesnášíte

V dokonalém světě by každý vycházel s každým, byli bychom na sebe milí, příjemní, shovívaví  a srdeční. Žili bychom ve skvělé atmosféře, kde se na sebe nikdo nezlobí a nikdo nikoho nepomlouvá.  Problémem však je, že nežijeme v perfektním světě.  Ať se nám to líbí nebo ne, každý z nás má prostě ve svém životě pár lidí, kteří nám prostě nesedí a to svou povahou, chováním, tím, jak přistupují k lidem kolem sebe.  Vyzkoušejte těchto 7 tipů, jak se naučit vycházet s těmito lidmi!

1. Akceptujte, že nemůžete mít rádi každého

Někdy se zamotáváme do své vlastní pasti - přesvědčujeme totiž sami sebe, že jsme dobří lidé a         dokážeme vyjít s kýmkoli. To však není možné. Pokud Vám i někdo není sympatický, neznamená to, že je to špatný člověk. Jednoduše máte odlišné hodnoty, názory či přesvědčení. Měli byste si zvyknout, že tak, jak Vy nemusíte sedět všem, jsou lidé, kteří nebudou vyhovovat Vám.

2. Nadechněte se a dejte si pauzu

Některé povahy Vám možná umí zvednout tlak a vytočit Vás do nepříčetnosti. Tím však škodíte ale pouze sami sobě. Pokud cítíte, že se znovu rozčílíte, zhluboka se nadechněte a snažte se uklidnit. Vyhnete se tak nepříjemné situaci, která není nutná.

3. Naučte se tolerovat ty, které nemáte rádi

Jejich povahu už totiž pravděpodobně nezměníte. Namísto rozčilování raději zkuste změnit svůj přístup: připomeňte si, že nikdo z nás není dokonalý.

4. Buďte k těmto lidem vždy slušní

Ať už jsou Vaše pocity k lidem, které nemáme rádi, jakékoliv, pamatujte si, že to, jak se k nim chováte, je ovlivní. Pokud jste k nim drzí a nepříjemní, začnou se k Vám chovat stejně. Buďte vždy diplomatem - a především na pracovišti!

5. Nemějte vůči jiným nerealistická očekávání 

Myslet si, že většina lidí uvažuje, myslí a mluví tak, jako Vy, je naivní. Pokud máte takové očekávání, v závěru to přinese jen Vaše zklamání a frustraci. Přizpůsobujte Vaše očekávání podle jednotlivých situací, buďte připraveni na změny či odlišnosti, které mohou nastat a chování kolegů Vás už nepřekvapí.

6. Nevěnujte lidem, které "nemusíte", velkou pozornost, soustřeďte se na sebe 

Někdy se můžeme snažit, ale některé osoby se nám nepodaří si oblíbit. Je však důležité, abychom se naučili vyrovnat s frustrací, kterou nám způsobují. Místo toho, abyste uvažovali, jak moc Vás kolega irituje, se zaměřte na to, jak můžete reagovat jinak. Je totiž jednodušší změnit Váš pohled na člověka, postoj a chování k němu, jak ho požádat, aby se stal příjemnou osobou.

7. Pokud to nejde, je v pořádku, pokud si udržíte odstup

Že jste se snažili, uplatnili všech šest předchozích bodů, ale nepomohlo to? I to se stává. Tehdy platí jednoduché řešení: dodržovat odstup. Ne vždy se danému člověku dokážete vyhnout, dá se však najít způsob, jak s ním nepřicházet do kontaktu tak často. A kdo ví, trochu odstupu, empatie a nové perspektivy Váš vztah třeba časem přinese změnu k lepšímu.

Váš tým DŽOB