dzob is preparing new platform

7 věcí, které Vám zvýší motivaci v práci

Častým problémem v práci je odhodlat se k vykonání pracovního úkolu. Někdy se stačí rozhodnout pustit se do práce alespoň na patnáct minut, ačkoliv se Vám nechce. Po chvilce se rozhýbete a velkou část práce máte za sebou.

Přečtěte si motivační rady, které Vás mohou nakopnout:

1.Uveďte důvody, proč je pro Vás motivace důležitá
Napište si, proč byste se měli pustit do práce a vytrvat. Vypište si výhody, které získáte z toho, když projekt či úkol zrealizujete, a zároveň koho a jak to může pozitivně ovlivnit. Případně si seznam vytiskněte a dejte na viditelné místo.

2.Pracujte na důležitých věcech
Zeptejte se sama sebe: Jak bude vypadat můj život za pět let, pokud neudělám to, co je důležité? Koho to ovlivní a jak? Někdy Vás negativní důsledky umí pěkně nakopnout.

3.Porovnejte se
Porovnávání se s pokrokem a úspěchem jiných lidí zabíjí motivaci. Soustřeďte se na sebe, na svůj pokrok, na to, kam jste se v průběhu času svým úsilím dopracovali.

4.Začněte to dělat a motivace se přidá
Někdy se stačí rozhodnout pustit se do práce alespoň na patnáct minut, i když se Vám nechce.Přestože na začátku bez nadšení a mechanicky, po chvilce se však věci rozhýbou a najednou máte za sebou kus práce.

5.Dejte si do těla
Pohyb je vždy důležitý, dodává tělu endorfiny a čerstvou energii.

6.Vzpomeňte si, co všechno se Vám už podařilo
Když ztratíte motivaci, je snadné soustředit se na své selhání a prohry. Proto si na pár minut sedněte a vzpomeňte si na své úspěchy. Napište si, co všechno se Vám povedlo.

7.Dopřejte si odpočinek
Někdy jsme nemotivovaní, protože jsme prostě unavení. Možná Váš časový plán nebyl realistický nebo pracujete mnohem více, než jste si mysleli, že bude zapotřebí. Odpočiňte si alespoň na pár hodin, získejte nadhled a dobijte si baterky.

Váš tým DŽOB