dzob is preparing new platform

8 katastrofálních návyků, které Vás mohou připravit o kariérní postup

1. Nechválíte se svými úspěchy
Vaše práce může být pro Vás ideální, ale pokud o ní nemluvíte, těžko si druzí lidé o Vás a Vašich schopnostech vytvoří názor. Úspěchy Vašich projektů byste však měli prezentovat se zdravou dávkou exhibicionismu.

2. Zůstáváte v pozadí
Zaměstnanci často zůstávají v pozadí v případě, že na pracovišti zažili nepřiměřenou zpětnou vazbu spojenou s ostrou kritikou. Vaše sebevědomí tím mohlo utrpět ránu, výsledkem čehož je pak nižší interakce s kolegy a narušené stávající vztahy.    

3. Děláte ukvapená rozhodnutí
Impulzivní a nepromyšlené rozhodnutí Vás také mohou odstavit na druhou kolej. Na základě Vašeho projevu a rozhodnutí si v práci budujete svou pověst.    

4. Nejste asertivní
Klíčem k úspěchu v práci je umět vyjádřit svůj názor a požadavky profesionálním způsobem. Pokud to nedokážete nebo se z určitých důvodů obáváte šéfovy reakce, zůstáváte na stejné pozici. Buďte zdravě ctižádostiví a zhodnoťte podle aktuální situace, zda je správně otevírat téma zvýšení platu nebo Vašeho povýšení.    

5. Jste negativní člověk
Pokud si neustále stěžujete na práci, na Vaše klienty, zákazníky nebo dokonce Vaše kolegy, vytváříte si kolem sebe nepříjemné prostředí.    

6. Lžete
Lži, dokonce i malé, můžou snížit Vaši důvěryhodnost, kterou si už těžko získáte zpět. Lidé se chtějí opírat o spolehlivého a pevného člověka, který si dokáže obhájit nejen svou stranu, ale zastat se i ostatních kolegů.    

7. Nedodržíte slovo
Lidé si pamatují všechny, kteří jim podali pomocnou ruku. Pamatují si i kolegy, kteří jim pomoc přislíbili a své slovo nedodrželi.    

8. Nemáte chuť učit se nové věci
Pokud máte pocit, že se už nepotřebujete v práci učit nové věci, jste spokojeni se svými vědomostmi, pravděpodobně Vás Vaši kolegové předběhnou.

 

Váš tým DŽOB