dzob is preparing new platform

8 povolání, které opravdu existují a dělat by je chtěl každý. Po této práci budete toužit i Vy

Možná během pracovního týdne jen s obtížemi vstáváte do zaměstnání a říkáte si, jak moc se Vám tam nechce. Nakonec však přece vstanete a dopravíte se do práce. Tam natrefíte na nepříjemného klienta či zákazníka, objevíte problém, který budete muset vyřešit. Toto všechno nezní jako vysněná práce, však? Na světě však existuje několik zaměstnání, které byste určitě hned brali. Možná se Vám na první pohled budou zdát neuvěřitelné, opravdu však existují a lidé si jimi vydělávají. Které to jsou?

1. Profesionální objímač

V tomto zaměstnání by bylo Vaší náplní práce ležet v posteli a objímat "klienta". Není to žert. Tato pozice vznikla nejprve v Japonsku, odtud se rychle rozšířila do severní Ameriky. Profesionální objímači mají hodinovou taxu, v jejímž rámci jsou placeni za to, že objímají klienta a takto mu pomáhají relaxovat po náročném dni.

2. Náhradník ve filmu

Ve filmu je množství scén, které je potřeba připravit. Chystají se světla, ozvučení, nastavuje se, z jakých úhlů bude kamera snímat. To vše trvá několik hodin. Myslíte si, že během těchto příprav jsou herci "na place"? Omyl. Místo nich slouží náhradníci, kteří jsou jim fyzicky dostatečně podobní. Když je vše     připraveno a dokonale nastavené, až tehdy nastupují filmové hvězdy.

3. Testovači žvýkaček

Vysněná pozice každého dítěte, však? Už z názvu umíte snadno odhalit, co je náplní práce v tomto povolání. Dát si žvýkačku do úst, žvýkat ji a prozradit všechno, co o ní na základě testování zjistíte. Tato práce vůbec není podřadná, údaje jsou totiž velmi cenné pro výrobce žvýkaček.

4. Výrobce čokolády

Že je to Váš sen? Připravovat různé umělecké díla, dezerty a sladkosti z čokolády. Být zaplacen za takovou práci vůbec není špatné, zvláště pokud je to povolání, po kterém toužíte.

5. Osobní nákupčí

Zbožňujete nakupování? Toto povolání by bylo pro Vás jako ušité. Jako osobní nákupčí obvykle pracujete pouze pro jednoho člověka a staráte se o to, aby byl jeho šatník zaplněný perfektními kousky oblečení. Osobní nákupčí jsou rozšířeni zvláště v zahraničí mezi celebritami a vlivnými lidmi a jsou velmi dobře placeni.

6. Testovač tobogánů

Pokud si myslíte, že tato pozice je výmysl, mýlíte se. První člověk v testování tobogánů se stal Sebastian Smith. Jeho úkolem bylo cestovat po světě, navštěvovat vodní parky a hodnotit je.

7. Profesionální spáč

Profesionální spáče vyžaduje především NASA a využívá je na vědecké studie. Brali byste takový džob?

Váš tým DŽOB