dzob is preparing new platform

8 věcí, které byste měli začít dělat ve svých 20 letech, pokud chcete do třicítky zbohatnout.

Zajímá Vás, jakým způsobem se dá stát v třicítce milionářem? Je několik lidí, kterým se to podařilo. Podívejte se, jaká pravidla dodržovali a čím se řídili, když se snažili dosáhnout tohoto cíle.

1. Zaměřte se na vydělávání

Ve svých dvaceti letech byste se měli zaměřit na to, jak zvýšit příliv peněz do Vaší peněženky a na Váš účet. Uvažujte, jakými způsoby kromě toho je také důležité sledovat své finance, díky čemuž budete vědět, kam Vaše peníze mizí a jak tomu zabránit.

2. Vytvořte si několik zdrojů příjmů

Jedním ze způsobů, jak zbohatnout, je mít několik zdrojů příjmů. Věděli jste, že až 65% milionářů má tři zdroje příjmů, 45% z nich čtyři a 29% boháčů až pět a více? Nespoléhejte se pouze na příjem od zaměstnavatele, uvažujte, jak získat další peníze.

3. Odkládejte si, abyste pak mohli peníze investovat

Jediný důvod, pro který byste si měli začít spořit peníze je, abyste je mohli investovat. Pokud investovat, tak rozumně.    

4. Nepředvádějte se

Lidem, kterým se podařilo vydělat, se nezačali chlubit svým úspěchem. Nekoupili si hned luxusní hodinky či drahé auto. Vědí totiž, že jejich peníze se dají zužitkovat mnohem lépe než předváděním svého bohatství.

5. Investujte do sebe

Do rozšiřování svých znalostí a schopností. Čtěte každý den alespoň půl hodiny, studujte a vzdělávejte se. Snažte se neustále zdokonalovat a zlepšovat. 

6. Dávejte výplatu sám sobě

Zamyslete se nad tím, komu všemu platíte. Vaše peníze se totiž dokážou velmi rychle rozkutálet, jakmile přijdou na Váš účet. Je však velmi důležité, abyste si uměli odložit i Vy sami. Vytvořte si každý měsíc jakousi "výplatu", která může sloužit například jako odkládání na horší časy.

7. Začněte se setkávat s lidmi, které obdivujete

Obklopte se talentovanými a chytrými lidmi, určitě totiž znáte rčení "S kým jsi, takový si." Tato řada je založena na tom, abyste se dostali k lidem, kteří sdílí Vaši vizi, jsou chytří a kreativní, protože tak se mohou znásobit Vaše šance na úspěch. 

8. Nebuďte skromní

Pokud chcete vydělat, nechtějte pouze milion. Zaměřte se na získání vyšší částky. Mějte odvahu myslet ve velkém a nenastavujte si nízké mety.

Váš tým DŽOB