dzob is preparing new platform

8 věcí, které dělají úspěšní lidé po příchodu do práce. Buďte jako oni

Jak vypadají první minuty pracovního dne úspěšných lidí? Zajímalo Vás někdy, co dělají jako první, když přijdou do zaměstnání? 8 nejčastějších činností, které uplatňují lidé, kterým se podařilo dosáhnout svých cílů a staly se úspěšnými. Přesně tyto aktivity mají společné.

1. Přijdou do práce včas

Pokud spěcháte do práce, případně máte zpoždění, zajistíte si tím pořádně stresující ráno. Úspěšní lidé se budí tehdy, kdy jim zazvoní budík. Pak si dají zdravou snídani a stále jim zůstane dostatek času na přichystání si věcí do práce a cestu do zaměstnání.

2. Udělají si pohodlí

Nastaví si židli tak, aby se jim pohodlně a dobře sedělo. Nezapomenou si také všechny nástroje, které budou potřebovat ke své práci, zorganizovat na stole tak, aby byly dostupné a hned po ruce.

3. Mají pořádek na svém pracovním místě

Hledat vizitky, důležité dokumenty nebo cokoliv, co právě v daném okamžiku potřebujete, je pořádný požírač času. Věnujte proto pár minut každé ráno úklidu svého pracovního stolu.

4. Dají si krátkou rozcvičku

Před tím, než začnou úspěšní lidé pracovat, protáhnout se, případně si dopřejí krátkou procházku po firmě. Ví totiž, že je důležité rozproudit krevní oběh před tím, než si zasednou za pracovní stůl.

5. Hodně se usmívají a smějí

Pokud se usmíváte, zlepšujete si svoji náladu. A s takovou náladou Vám všechno jde snadněji, lépe a máte také hezčí den.

6. Umí říct "ne"

Úspěšní lidé vědí, že není nic na tom, pokud řeknou v práci na nějaký úkol ne. Z dlouhodobého hlediska totiž člověk nezvládne nabírat si ke svým pracovním povinnostem další a další. Pokud opravdu nevíte, kde Vám hlava stojí a pokud by nová úloha ohrozila práci na Vašich současných, nebojte se ji odmítnout. Abyste však nevypadal jako neochotný nebo líný kolega, zdůrazněte, že rádi pomůžete jindy, když toho budete mít méně.

7. Zastaví veškerá negativa

Nastavte se tak, abyste už od začátku pracovního dne ke všemu přistupovali pozitivně. Zabraňte tomu, aby k Vám pronikla negativní energie. Někdy se jí dá jen těžko vyhnout. Například pokud proudí od toxických kolegů, kteří z vás "vysávají" energii, spokojenost či dobrý pocit. Snažte se vůči tomu obrnit a vždy si zachovejte optimistický postoj.

8. Umí si udělat čas na své kolegy

Nezáleží na tom, zda jsou vedoucí týmu, nebo jen součástí skupiny, kterou někdo vede. Úspěšní lidé jsou milí ke svým kolegům jakmile přijdou do práce. Stačí totiž milé slovo, kterým dokážete odstartovat příjemný den nejen sobě, ale i lidem kolem Vás.

Tým DŽOB