dzob is preparing new platform

8 věcí, které mají společné psychicky silní lidé. Díky tomuto je nic nezlomí

Mentální odolnost není něco, co se v nás jen tak objeví. Být psychicky silným, odolávat stresovým situacím či nepříjemnostem je výsledkem naší osobní volby a také tvrdou disciplínou. Patříte mezi mentálně silné lidí i Vy? Podívejte se, co je typické pro lidi, kteří se mohou pochlubit touto výsadou.

1. Mají vysoké EQ

Emoční inteligence je příznačná pro duševně silné lidi. Síla a odolnost psychické stránky člověka totiž spočívá v pochopení a tolerování jiných lidí, ale také ve schopnosti vyrovnat se s negativními emocemi.

2. Jsou sebevědomí

Psychická odolnost a sebevědomí jdou ruku v ruce. Lidé s velkou mentální odolností nemají problém pustit se i do náročných úkolů, protože si dostatečně věří a vědí, že překonáním těchto výzev zlepšují sami sebe a zvyšují tak i svou duševní sílu.

3. Umí říci ne

Nedovolí, aby na ně někdo tlačil a umí také být dostatečně asertivní, aby vyjádřili svou nespokojenost či nesouhlas. Možná si řeknete, že tato vlastnost není ničím výjimečná, je však mnoho lidí, kteří mají strach někoho odmítnout nebo mu říct ne.

4. Vyhýbají se negativním lidem

Vědí totiž, že mít toxické lidí ve svém okolí není žádným přínosem, spíše naopak.

5. Uvítají rádi změnu ve svém životě

Nechtějí totiž stagnovat, zůstat na jednom místě. Se změnami se spojují i ​​výzvy, které rádi překonávají.

6. Nenechají se zlomit neúspěchem

Jedna z výsad duševně silných lidí je, že neúspěch automaticky neznamená, že je vše ztraceno. Neúspěch považují spíše za fázi, kterou se snaží co nejdříve překlenout a změnit na úspěch.

7. Neztrácejí čas chybami

Pokud se stala chyba, tak jí neřeší stále dokola a neopakují si, co mohli udělat jinak nebo lépe.

8. Neporovnávají se s ostatními

Vědí totiž, že každý vyniká v něčem jiném a ať by se jakkoli snažili, nemohou být dokonalí ve všem a porovnávání by přineslo jen žárlivost a rozhořčení. Proto raději na sobě pracují, zlepšují se a snaží se dosáhnout profesionální úrovně v oblasti, ve které jsou dobří.

Váš tým DŽOB