dzob is preparing new platform

9 užitečných rad, jak by mělo vypadat Vaše pracoviště

Na pracovišti trávíte více než třetinu dne, tak proč si z něj neudělat příjemné a pohodlné místo?

1. Pracovní stůl
Výběr vhodného kancelářského stolu závisí na typu práce, kterou vykonáváte. Pokud pracujete převážně na počítači, stačí Vám i menší stůl. Pokud však při své práci často píšete, kreslíte nebo se jednoduše potřebujete na stole rozložit, budete potřebovat dostatečně velký stůl.

2. Kancelářská židle
Pokud patříte k těm, kteří pracují v kanceláři, je pravděpodobné, že většinu svého pracovního času trávíte právě sezením na židli. To, jak a na čem sedíte, významně ovlivňuje Váš pracovní výkon, ale hlavně Vaše zdraví.

3. Osvětlení
Dalším důležitým faktorem ovlivňujícím pracovní prostředí je správné osvětlení. Nepochybně nejlepším světelným zdrojem je denní světlo. Vhodné je umístit stůl k oknu tak, aby na něj světlo dopadalo zboku. Pokud takovou možnost nemáte, je důležité zajistit dostatečné osvětlení celého pracovního prostoru, jakož i přímé osvětlení stolu vhodnou stolovou lampou.

4. Stínící technika
Pokud máte to štěstí, že je ve Vaší kanceláři zajištěn dostatečný přísun denního světla, určitě Váš monitor zasáhly sluneční paprsky. Jako ochrana proti nežádoucímu slunečnímu záření slouží externí či interiérové žaluzie.

5. Rostliny
Jednou z věcí, které by na Vašem pracovišti určitě neměly chybět, jsou rostliny. Pozitivní vliv zeleně na organismus a psychiku už potvrdilo mnoho výzkumů. Přítomnost byť jen jediné rostlinky redukuje stres, zlepšuje výkon a přináší dobrou atmosféru. Rostliny jsou zároveň vhodnou dekorací, která z Vašeho pracoviště udělá útulnější a příjemnější místo.

6. Flipcharty a kreativní tabule
Efektivní vizuální pomůckou, užitečnou při prezentacích, brainstormingu či na zapisování vlastních myšlenek, je flipchart, resp. tabule. Určitě by neměla chybět v jednacích místnostech. Pokud máte byť jen trochu tvůrčí práci, může být tato pomůcka užitečná i ve Vaší kanceláři.

7. Nástěnka
I v dnešním světě internetové komunikace je nástěnka ve firmách stále oblíbeným komunikačním nástrojem. Firma tak může efektivně informovat své zaměstnance o různých akcích či podnikových vizích.

8. Odpočinková zóna
Takzvané relax zóny jsou dnes součástí téměř každého pracovního prostoru. Na pracovištích typu open space jsou vytvářeny samostatné místnosti, kde si můžete v rámci přestávky odběhnout na kávu a popovídat si s kolegy.

9.Obrazy a fotografie
Umístěte ve svém zorném poli obraz nebo oblíbenou fotografii. Zkrášlí Váš pracovní prostor a pohled na obrázek přírody zároveň poskytne příjemný odpočinek pro Vaše oči.

Váš tým DŽOB