dzob is preparing new platform

9 věcí, které byste měli dělat o víkendech, pokud chcete mít lepší život

Konečně víkend! Těšíme se na něj celý týden, ale když už najednou získáme cenné dva dny volna, někdy nevíme, jak je správně využít. Naučte se, jak těmi správnými aktivitami během víkendů dokážete zlepšit svůj život. Buďte šťastnější a spokojenější. Stačí začít uplatňovat těchto 13 činností!

1. Nepřehánějte to se spánkem
Těšíte se, že jste si během víkendu dopřáli 12 hodin spánku? Asi Vás nepotěšíme. Takové nadměrné vyspávání ovlivňuje Váš biologický rytmus. Přestože si myslíte, že si dobře odpočinete, ve skutečnosti se budete cítit v pondělí ráno unavení a vyšťavení. Je důležité i během víkendu dodržovat budíček z pracovního týdne. Pokud si chcete opravdu odpočinout, raději si během dne zdřímněte.

2. Buďte se svými milovanými
Být se svou rodinou nebo přáteli je něco, co Vás dobije pozitivní energií. Nebuďte však s Vašimi blízkými pouze z pocitu viny, že jste se dlouho neviděli, nebo proto, že to tak má být. Udělejte to, protože chcete. Mluvte s nimi, poslouchejte je, buďte tu vždy pro ně. Lidský kontakt je nezbytný pro naši spokojenost.

3. Choďte do přírody
Nemusíte jít na náročnou túru, stačí jen procházka lesem. Zastavte se, nadýchejte se čerstvého vzduchu. Neuvěříte, jak si v přírodě dokážete odpočinout a načerpat v ní novou energii.

4. Jezte zdravě
Přes týden možná nemáte čas na přípravu zdravého jídla, víkend je však na to jako stvořený! Dopřejte si hodně zeleniny, ovoce, udělejte si na snídani například osvěžující zdravý koktejl.

5. Uklízejte
Zůstalo Vám ještě trochu energie z předchozího týdne? Ukliďte si Váš stůl a také oblečení z celého týdne naházené na židli, porovnejte si Vaše přeplněné poličky v koupelně.

6. Meditujte nebo jděte na jógu
Naučte se soustředit. Pokud pracujete pod tlakem a jste v dlouhodobém stresu, víkendová meditace pro Vás může být správnou cestou. Že nevíte, jak na to? Jóga je také forma meditace, vyzkoušejte ji.

7. Zastavte se a věnujte se svým myšlenkám
Co Vám říkají Vaše myšlenky? Jsou pozitivní nebo směřují spíše k negativní stránce? Pokud se uchylujete spíše k té negativní stránce, pokuste se to změnit. Změňte svůj přístup, pohled na věc.

8. Smějte se. Čím více, tím lépe
Smích je totiž ta nejlepší medicína na světě. A neexistuje jeho maximální dávka. Humor Vám zlepší náladu, zbavíte se stresu a zároveň si díky tomu posílíte imunitní systém. Dopřejte si každý den pořádnou dávku smíchu.

9. Věnujte se svým zálibám a koníčkům
Rádi fotíte, pečete koláče, píšete básničky či hrajete na klavír? Jen Vám na to jaksi nezbývá čas? Vyčleňte si na své záliby a koníčky víkend. Je důležité věnovat se tomu, co Vás baví. Nejenže Vám to přinese duševní relax, ale zároveň i spokojenost z dané činnosti.

Váš tým DŽOB