dzob is preparing new platform

9 věcí, které dělají úspěšní lidé: Inspirujte se!

Uvažovali jste někdy nad tím, co pomohlo některým lidem stát se úspěšnými? Měli geniální nápad, motivaci, vytrvalost, pořádný kousek štěstí? Ano, určitě i toto přispělo k tomu, že se dostali tam, kde jsou. Je však několik věcí - konkrétně 9 návyků, které si osvojili téměř všichni úspěšní lidé.

1. Umět"vypnout"

Možná je to divné, ale mnozí známí a bohatí lidé tvrdí, že právě odpočinek přispěl významnou měrou k jejich úspěchu. Je totiž důležité starat se nejen o své tělo, ale i mysl. Kromě cvičení a zdravého stravování si dopřejí také dostatek spánku, meditují nebo relaxují.

2. Vstávají brzy

V čem spočívá největší výhoda být "ranním ptáčetem"? Pokud vstanete dříve, získáte náskok před ostatními. Máte více času například na cvičení, řešení osobních záležitostí, nebo můžete splnit množství pracovních úkolů, zatímco ostatní jsou teprve na cestě do práce. Lidé, kteří vstávají brzy ráno, jsou většinou šťastnější a dokonce i aktivnější.

3. Navazují nové vztahy

Úspěšní lidé si uvědomují důležitost navazování vztahů. Kromě získání kontaktů prý pomáhá lidem být inovativními a méně kritickými.

4. Stále se něčím zaměstnávají

Jen málo úspěšných lidí je nečinných. Mnohým z nich nestačí 40-hodinový pracovní týden, pracují často 60-100 hodin týdně a tvrdí, že to je přesně tolik práce, kolik potřebují ke své spokojenosti.

5. Ví, kdy říci"ne"

Úspěšní lidé vědí, že pokud řeknou ne negativitě, nadbytečné práci a aktivitám, které jen ubírají z času, mohou se soustředit na zvyšování své produktivity. Pokud by totiž řekli "ano" každému a na vše, zbytečně by se rozptylovali a nedokončili úkoly, které mají být splněny.

6. Nedívají se na televizi, čtou

Zahraniční autoři knih o návycích bohatých zkoumali, zda úspěšní lidé sledují televizi. Víte, co ukázal průzkum? Až 67% bohatých lidí sleduje televizi pouze hodinu, nebo dokonce méně než hodinu denně. Nicméně, až 86% bohatých lidí zbožňuje čtení a 88% z nich se vyznává, že čtou právě kvůli tomu, aby se zlepšovali. Knihám věnují zhruba půl hodinu každý den.

7. Před každým dnem si píší seznam věcí, které musí udělat

Úspěšní lidé jsou známí tím, že si každý večer sepisují seznam věcí, které chtějí udělat následující den. Díky tomu si pak umí snadněji určit priority.

8. Dávají si cíle, které chtějí dosáhnout

Většina úspěšných lidí si pravidelně sepisuje své cíle a plány. Je totiž důležité mít své vize sepsané nebo nakreslené.

9. Mají pořádek ve financích

Peníze se úspěšných lidí drží, protože své peníze investují moudře, hledají nové možnosti a nechávají si v záloze i nouzové fondy. Typické pro úspěšné lidi je také štědrost a ochota podpořit ty, kteří potřebují pomoc.

Váš tým DŽOB