dzob is preparing new platform

9 zálib, které vypadají v životopise skvěle

Víte, jaké záliby uvést do životopisu, aby vzbudily zájem zaměstnavatele a udělali z Vás zajímavého kandidáta? Máme pro Vás seznam devíti zálib, které o Vás prozradí potenciálnímu zaměstnavateli jen to nejlepší. Podívejte se, jaké koníčky je dobré uvést do vašeho CV a proč.

1. Jóga

Jóga naznačuje Vaši schopnost zůstat klidný a vyrovnaný. Tato záliba je ideální, pokud se    hlásíte na pozice spojené s velkým tlakem a stresem, například v reklamě, agentuře.

2. Extrémní sporty

Ultramaraton, terénní motorky, seskoky padákem a mnohé jiné extrémní sporty o Vás říkají, že jste člověk, který se nebojí neznámého, víte, co je risk, ale umíte si ho dobře zvážit. Takové záliby se budou skvěle vyjímat v životopise člověka, který se hlásí na vedoucí pozice.

3. Video produkce

Pokud je právě tvorba videí Vaší zálibou, jste skvělým kandidátem na pozice například v pořádání akcí. Při natáčení videí je důležitý scénář, sledování kroků, organizace práce, kromě toho to také o Vás říká, že jste důsledný, orientujete se na detaily a umíte se soustředit.

4. Vytrvalostní sporty

Maratony, triatlon nebo jízda na kole ukazují Vaše zanícení, houževnatost a obětavost. Tyto vlastnosti jsou ideální na obchodnické pozice.

5. Týmové sporty

Tato záliba naznačuje Vaši otevřenost a schopnost spolupracovat. Pokud jste v kapitánské pozici, můžete získat náskok. Ukazuje to totiž Vaši schopnost být lídrem.

6. Blogování

Chcete-li se uplatnit v odvětví marketingu, blog je skvělým místem ukázat, co víte. Věnujte se oblasti, která je Vaší vášní, pište o ní a zviditelněte se. Budujte si svou značku. Dejte však pozor na to, aby se ve Vašich příspěvcích neobjevily gramatické chyby či překlepy.

7. Vysokohorská turistika

Že je právě toto Vaše záliba? Pak jste člověk, který zvládne překonat překážky, je ambiciózní a cílevědomý. To jsou vlastnosti, které uvítá každý zaměstnavatel.

8. Fotografování

Fotografování se může stát v životopise cennou zálibou, pokud se hlásíte na pozice, ve kterých je důležitá kreativita. Fotografování totiž o Vás prozrazuje originální myšlení či trpělivost. Pokud máte svou vlastní stránku s portfoliem, určitě na ni přiložte odkaz do Vašeho CV.

9. Hra na hudební nástroj

Možná si řeknete, že tento koníček se do životopisu zcela nehodí. Může však zvýšit atraktivitu, protože naznačuje Vaši schopnost soustředit se, Vaše odhodlání a disciplínu. To je nezbytné pro většinu pozic.

Váš tým DŽOB