dzob is preparing new platform

Cesta budoucnosti: Klasické pohovory nahradí video pohovory

Počet video pohovorů v zahraničí rok od roku roste, i když v České republice nejsou často praktikované. Pokud se však setkáte s tímto netradičním typem pracovního pohovoru, měli byste vědět, na co si dávat pozor.

Vaše tělo o vás prozradí více, než si myslíte. Dokonce Vás může obrat o možný úspěch při získání práce. Velmi důležitá je neverbální komunikace. Řeč Vašeho těla určuje až 80 procent z celkového úspěchu.


Počet video pohovorů rok od roku roste

Od roku 2011 se tento počet zvýšil až o 49 %. Až 6 z 10 HR manažerů v zahraničí využívají video pohovor jako formu komunikace namísto osobního pohovoru.

66 % kandidátů upřednostňují video komunikaci během pracovního pohovoru
Výhodou takové komunikace je možnost zvolit si preferovaný čas pohovoru, úspora času při cestování na pohovor, získání zkušenosti z nové formy pracovní komunikace, jakož i celkové pohodlí.

74 % personalistů považuje video pohovor za jednodušší
Video pohovor je mnohem jednodušší pro personalisty, tak i pro manažery odpovědné za výběrový proces. Zároveň takový pracovní pohovor šetří peníze (myslí si 88 % personalistů) a není náročný na vedení (tento názor zastává až 80 % personalistů).

Až 93 % komunikace je neverbální
Během video pohovoru je možné dešifrovat řeč těla kandidáta. 55 % prozradí tvář uchazeče, 38 % tón jeho hlasu a 7 % jeho slova. Přičemž je třeba si všímat sklonu hlavy kandidáta, oční kontakt, výrazové prostředky, či polohu úst .

6 tajemství úspěchu na video pohovoru

1. Zaměřte hledáček kamery na střed Vaší tváře.
2. Do kamery se dívejte přímo. Nevyhýbejte se očnímu kontaktu.
3. Pozor na pozadí za Vámi. Nemělo by působit rušivě.
4. Oblečte se slušně a upravte si vlasy, dámy i make-up.
5. Na židli seďte klidně, netočte se.
6. Ověřte si techniku??. Nastavte si zařízení na video hovor ještě před samotným online setkáním.

 

Váš tým DŽOB