dzob is preparing new platform

Chystáte se na pohovor? Těchto 5 věcí odradí zaměstnavatele již v prvních sekundách.

Představte si, že byste na pohovor přišli v kovbojském klobouku, sombreru nebo v potápěčské výstroji. Zní to přemrštěně, ale faktem zůstává, že pokud byste se v podobném outfitu ukázali, místo byste více než pravděpodobně nedostali. Čím dříve si uvědomíte, že vzhled Vás reprezentuje ještě předtím, než vůbec otevřete ústa, tím větší šanci máte to využít ve vlastní prospěch. Co dokáže potenciálního zaměstnavatele odradit hned, jak Vás uvidí?

Přizpůsobte se firemní kultuře oblékání

Oblečte se ve stylu firemní kultury a dejte tak najevo, že jí rozumíte. Pokud chcete pracovat ve fabrice, nechoďte v obleku nebo kalhotovém kostýmu, budete působit jako pěst na oko.

Pozor na logo konkurence

Dejte si dobrý pozor, abyste na pohovor nepřišli v oblečení s logem konkurenční společnosti nebo s jejími produkty. Vyhněte se jakýmkoli logům i značkám a vsaďte na jednoduchost.

Nevypadejte jako lajdák

Pánové, vyvarujte se zmačkaných košil, zašpiněných kalhot, zaprášených bot a několikadenního strniště. Dámy, pozor na punčochy s očkem. Práci dostávají lidé, kteří se starají.

Nepřežeňte to s parfémem, nezapomeňte na antiperspirant

Pokud jdete na pracovní pohovor, máte působit sympaticky a jako vhodný adept na doplnění týmu. Nemusíte utrácet za litry parfému, ale dejte si pozor na osobní hygienu. Jelikož budete ve stresu, nešetřete antiperspirantem.

Pohřbít Vás může i negativní postoj

Pokud Váš běžný postoj zahrnuje hněv, vztek, pesimismus, úzkost nebo paniku, dopřejte si před vstupem do dveří hluboký nádech a potlačte jej. Pohovory jsou v některých věcech stejné jako showbyznys. Když přijde čas, musíte být schopni podat výkon a publikum Vás musí milovat.

Váš tým DŽOB