dzob is preparing new platform

Co mají společného Albert Einstein, Walt Disney či Jim Carrey? Neúspěchy, pády a odmítnutí!

1. Walt Disney
Legendární animátor, ale i filmový producent, režisér a podnikatel to neměl ve svých začátcích vůbec jednoduché. Víte o tom, že dostal výpověď z práce, protože údajně neměl dostatek nápadů a dobrou fantazii? Rovněž i jeho slavná postavička Mickey Mouse byla nejprve odmítnuta. Prý děsila ženy. Studio, které si otevřel, zkrachovalo. Disney se však nenechal odradit těmito neúspěchy a nakonec se mu podařilo vybudovat společnost, která má dnes hodnotu několik miliard dolarů.

2. Harrison Ford
Věděli jste, že známý americký herec byl původně tesařem a takto se snažil zabezpečit svou rodinu? Přestože se mu podařilo obsadit pár malých rolí v několika v televizních seriálech, výdělky z nich nebyly nijak závratné a tak se rozhodl stát tesařem. Jednou však získal zakázku u režiséra George Lucase (vyráběl mu skříně) a ten mu nabídl menší roli ve filmu Americké graffiti. Fordův velký nástup však přišel až o 6 let později, když získal roli ve Hvězdných válkách.

3. J.K. Rowlingová
Dnes jedna z nejbohatších žen na světě, která stvořila postavu Harryho Pottera a způsobila šílenství dětí, ale i dospělých na celém světě. Věděli jste, že Rowlingová žila předtím velmi skromně, a jako rozvedená sama vychovávala dítě. Údajně také trpěla častými depresemi. Rowlingová na tom byla dokonce tak špatně, že neměla peníze ani na to, aby vytiskla rukopis své knihy, proto ho celý (více než 9 000 slov) přepsala na psacím stroji, aby ho mohla předložit vydavateli.

4. Albert Einstein
Albert Einstein neuměl mluvit do svých čtyř let. Jeho rodiče a učitelé si mysleli, že je zaostalý. Dokonce byl vyloučen ze školy, jeho přihlášku na vysokou školu zamítli. Dnes je však Einstein právem považován za génia, který svými objevy výrazně obohatil poznání lidstva.

5. Jim Carrey
Kdo by neznal tohoto známého komika. Málo kdo však o Carreym ví, že jistý čas bydlel v dodávce se svou rodinou. Jeho rodina byla na tom finančně až tak špatně, že se vykašlal na školu a začal pracovat. Rozhodl se vzít práci vrátného, aby přispěl do rodinného rozpočtu. Sám Carrey říká, že svůj smysl pro humor si "vyvinul" právě v tomto těžkém období.

6. Thomas Alva Edison
Edisonův učitel o něm řekl, že je tak hloupý, že se nedokáže nic naučit. Jeho matka ho proto vzala ze školy a učila ho sama. Edison dokonce dostal výpověď ze svých prvních dvou zaměstnání .Údajně nebyl dostatečně produktivní. Paradoxem je, že dnes je Edison považován za jednoho z největších inovátorů všech dob. Představte si, že musel překonat desetitisíce neúspěšných pokusů při vynálezu žárovky. Právě Edison je skvělým vzorem odhodlání a vytrvalosti.

Takže nepropadejte panice, když se Vám něco nedaří a zkuste to znovu!

Váš tým DŽOB