dzob is preparing new platform

Co Vás motivuje v práci? Naučte se, jak odpovědět na pohovoru na tuto otázku

1. Nejprve zvažte, proč se Vás na tuto otázku ptají

Každá otázka položená na pohovoru je položena z nějakého důvodu. Ať už se personalista snaží otestovat Vaše schopnosti, znalosti nebo zkušenosti. Otázkou, co Vás motivuje v práci, se personalista snaží zjistit, jaký typ člověka jste, jaké jsou Vaše hodnoty a zda v této kombinaci zapadnete do týmu.

2. Popřemýšlejte, jaká odpověď na tuto otázku Vám může pomoci

Je důležité být upřímní, zároveň však nechcete říci, že jediné, co Vás ráno donutí vstát, jsou peníze. Jak z toho vykličkovat? Vzpomeňte si na Vaše předchozí pracovní zkušenosti. Byli jste rádi, když jste dostali novou, zajímavou roli? Bavilo Vás, když jste spolu s ostatními kolegy pracovali na jejím splnění? Užívali jste si, když byla snaha odměněna? To vše můžete použít ve své odpovědi.

3. Nezapomeňte uvést i příklad

Buďte připraveni na to, že personalista se může zeptat i na konkrétní příklad. Mějte připravené konkrétní situace, které můžete uvést.

4. Přizpůsobte Vaši odpověď dané pracovní pozici

Pokud se hlásíte na pozici, která je zaměřena na dosahování cílů, proč byste nezmínili, že zbožňujete provádět stanovené úkoly a sledovat, na kolik se Vám je podařilo splnit.

5. Myslete na to, co zaměstnavatelé hledají

Zaměstnavatelé nehledají uchazeče, kteří při této otázce vychrlí správnou odpověď. Ta totiž neexistuje. Personalista očekává odpověď člověka, který má reálné touhy, očekávání, je ochoten růst a učit se u nového zaměstnavatele. Nezapomeňte to ve své odpovědi zdůraznit.

Váš tým DŽOB