dzob is preparing new platform

Děláte v práci těchto 5 věcí? Jste na nejlepší cestě dostat padáka!

1. Jste negativně naladěni
Když Vás přijímali do práce, brali Vás s vědomím, že budete pro společnost pomocí a pomůžete jí lépe fungovat a ne, že si budete stěžovat a vyhledávat komplikace. Dejte si proto pozor, pokud si neustále stěžujete na Vašeho šéfa, kolegy, pokud nonstop opakujete, jak mnoho práce máte, stěžujete život všem okolo. Zapamatujte si jednoduché pravidlo: pokud Vašemu šéfovi, trochu zkomplikujete život, budete mezi prvními, kteří z firmy poletí.

2. Neslibujte, co nedokážete splnit
Když si hledáme práci, jsme plni nadšení a slibujeme udělat i nesplnitelné. Pokud jste práci dostali a je nad Vaše schopnosti či znalosti, je možné, že Vás to dříve či později dostihne.

 3. Zneužíváte firemní zdroje
Berete si domů papír do tiskárny, protože už nemáte, využíváte firemního kurýra na posílání dárků, toto vše, je považováno za krádež. Dejte si proto na takové "výpůjčky" pozor, může si tím velmi rychle zajistit padáka.

4. Místo práce řešíte soukromé záležitosti
Je přirozené, že někdy si v práci potřebujeme vyřídit osobní záležitosti, pokud se jim však věnujete na úkor práce, Váš nadřízený získá silný důvod, proč byste z firmy měli odejít.

5. Chybí Vám EQ
Pokud nejste schopni být milý ke svým kolegům, případně neumíte spolupracovat s týmem, nemůžete očekávat, že Váš zaměstnavatel bude tento fakt ignorovat. Jedním z velmi důležitých faktorů totiž je, aby nový zaměstnanec zapadl do společnosti. Pokud se chováte k lidem nepříjemně, skáčete jim do řeči nebo je zesměšňujtete, brzy si asi budete muset hledat novou práci.

 Váš tým DŽOB