dzob is preparing new platform

Finty, jak si přikrášlit životopis

Nechte vyniknout Váš životopis v záplavě dalších životopisů i přesto, že nemáte dostatek pracovních zkušeností. Nedovolte, aby Vás nedostatek pracovních zkušeností odradil od odeslání životopisu, přesto, že odpovídáte většině dalších požadavků. V takovém případě byste měli vyzdvihnout Vaše očekávané dovednosti, postoje, potenciál a nadšení.
 
1. Nejprve si najděte čas a každý životopis upravte vždy podle požadavků, které jsou uvedeny v pracovním inzerátu.

2. Pokud Vám chybí pracovní zkušenosti, které se vyžadují na danou pozici, vyzdvihněte své osobní dovednosti a uveďte příklady úspěchů, kterých jste dosáhli a nebojte se projevit nadšení a kreativitu. Nezapomeňte zmínit Vaši dobrovolnou práci, mimoškolní aktivity, pracovní stáže nebo školní práce (bakalářská nebo magisterská práce).

3. I přesto, že Vám chybí požadované zkušenosti, určitě zdůrazněte, že rádi přijímáte osobní výzvy a že jste odhodláni posunout Vaše hranice ve vzdělávání a zapracovat na sobě.

4. Pokud píšete své názory na blog nebo do nějaké rubriky, pochlubte se Vaší činností. Můžete například spravovat stránku Vašemu kamarádovi, pochvalte se i činnostmi, které jste prováděli dobrovolně.

5. Ukažte, že máte pracovní morálku a sociální dovednosti. Nestyďte se zmínit, že jste pracovali v rodinném podniku nebo že jste si vydělávali během studia brigádami.

Váš DŽOB tým