dzob is preparing new platform

Hledání práce je boj! Nesmí však trvat více než 2 roky

Personalisté se dívají na Vás nejen podle toho, co máte uvedeno v životopisu, ale dívají se i na to, co Vy možná nevidíte. Jak dlouho si hledáte práci a zda Vaše dovednosti korespondují s požadovanými vlastnostmi na danou pracovní pozici.

5 nejzajímavějších faktů, které byste si měli zapamatovat:
 
1. Mezi největší překážky uchazečů o práci, které je oddálí od získání nového zaměstnání, je jejich přílišné očekávání dokonalého zaměstnání a délka nezaměstnanosti, která překračuje dobu více než 1 rok. Další největší překážkou je, že uchazeči o práci mají "nevyplněnou" mezeru v jejich životopisech (správně se do životopisu píše text: aktivně jsem si hledal práci).
     
2. Věk není jen obyčejné číslo. Uchazeči uvedli, že by mnohem snadněji změnili zaměstnání ve věku 30 let. Dokonce i čtyřicetiletí lidé jsou žádanější na pracovním trhu více než lidé ve věku 20 let.
     
3. Lidé jsou v průměru nezaměstnaní od šesti měsíců až do jednoho roku. Čím déle byli nezaměstnaní, tím více se jim snižovaly šance zaměstnat se. Personalisté odmítají přijmout do zaměstnání uchazeče, který je nezaměstnaný více než 2 roky.

4. Jestli budou uchazeči o práci úspěšní a pozváni na pohovor závisí na jejich uvedených dovednostech a schopnostech v životopise. Personalisté totiž vyhledávají v CV-čku na základě "klíčových slov", tj. uvedené dovednosti musí být totožné s potřebnými dovednostmi uvedenými v pracovní nabídce. Personalisté uvedli, že třetina dovedností uchazečů je nevyhovujících nebo nejsou totožné s výkonem povolání. Problém vidí také v tom, že  kandidáti využívají zastaralé technologie a nemají ani zájem vzdělávat se v té dané oblasti (ať už dobrovolně nebo na pracovišti).
     
5. Pokud uchazeč dostane výpověď v práci, má nižší šance zaměstnat se než uchazeč, který dal výpověď u zaměstnavatele. Personalisté také uvedli, že vyhození z práce může uškodit budoucímu rozvoji kandidáta.

 

Váš DŽOB tým