Jste bez práce? Takto by měl vypadat den nezaměstnaného člověka

Jste už delší dobu nezaměstnaný? Jak využíváte volný čas, který máte? Pokud se každý den vzbudíte před obědem, sem-tam se podíváte na nabídky pracovního portálu DZOB.cz , absolvujete pravidelnou návštěvu úřadu práce, máme pro Vás špatnou zprávu. Neděláte toho dost a ještě k tomu marníte svůj drahocenný čas! Co byste ve Vašem životě měli změnit? Inspirujte se naším vzorem harmonogramu nezaměstnaného člověka.

7:00 - 7:30
Budíček! Zdá se Vám to příliš brzy? Myslete však na to, že běžně pracující lidé vstávají ještě dříve. V tuto dobu jsou například i personalisté na cestě do práce - ti, kterým jste včera poslali životopis a kteří s Vámi dnes ráno mohou udělat telefonický pohovor. Proto by bylo dobré, abyste během něj měli mozek nastartovaný.

08:00
Dopřejte si zdravé snídaně. Aktivní hledání práce vyžaduje hodně energie, proto byste Vašemu tělu měli dodat to, co potřebuje. Doporučujeme hodně zeleniny a ovoce, vajíčka, celozrnné pečivo nebo jogurt.

08:30
Po dobré snídani se přesuňte k Vašemu počítači a prohlédněte si nejnovější pracovní nabídky na DZOB.cz. Zvolte si Vaše město a odvětví, ve kterém hledáte uplatnění a prostudujte si odfiltrováné nabídky.

10:45
Našli jste nabídku, která Vás zaujala? Dobře si ji přečtěte a přizpůsobte Váš životopis. A nezapomeňte k reakci na inzerát připojit i doprovodný text, ve kterém máte příležitost zaujmout personalistu.

12:00
Dopřejte si přestávku a naberte nové síly vydatným obědem.

12:30
Zjistili jste při prohlížení nabídek, že zaměstnavatelé vyžadují konkrétní znalost, kterou neovládáte, případně jste v ní začátečník? Udělejte si kurzy ve Vašem městě, nebo absolvujte online kurzy a získejte certifikát, který potvrdí Vaše dovednosti. Zajistěte si další položku do životopisu, v budoucnu se Vám to může hodit - například se Vám otevřou dveře na pozici, o které jste v minulosti ani neuvažovali.

14:30
Kromě pracovního portálu můžete využít i Vaše kontakty, případně sílu sociálních sítí. Zkuste se spojit s Vašimi známými, zda nemají informace o volných místech. Zveřejněte na Twitteru nebo Facebooku informaci, že si hledáte práci, uveďte, jaké zkušenosti nabízíte a požádejte Vaše známé o sdílení. Nikdy nevíte, ke komu se Váš příspěvek dostane.

16:30
Padla! Váš "pracovní den" je za Vámi. Nyní se můžete věnovat sobě a svým zálibám. Relaxujte, sportujte, rozvíjejte svůj talent a nadání. Nezapomeňte myslet pozitivně a nedovolte si podlehnout frustraci z dosavadních neúspěšných pokusů. Aktivní hledání práce a neustále se rozvíjení přinese své ovoce, věřte tomu!

Váš tým DŽOB