dzob is preparing new platform

Jste bez práce? Takto by měl vypadat den nezaměstnaného člověka

Jste už delší dobu nezaměstnaný? Jak využíváte volný čas, který máte? Pokud se každý den vzbudíte před obědem, sem-tam se podíváte na nabídky pracovního portálu DZOB.cz , absolvujete pravidelnou návštěvu úřadu práce, máme pro Vás špatnou zprávu. Neděláte toho dost a ještě k tomu marníte svůj drahocenný čas! Co byste ve Vašem životě měli změnit? Inspirujte se naším vzorem harmonogramu nezaměstnaného člověka.

7:00 - 7:30
Budíček! Zdá se Vám to příliš brzy? Myslete však na to, že běžně pracující lidé vstávají ještě dříve. V tuto dobu jsou například i personalisté na cestě do práce - ti, kterým jste včera poslali životopis a kteří s Vámi dnes ráno mohou udělat telefonický pohovor. Proto by bylo dobré, abyste během něj měli mozek nastartovaný.

08:00
Dopřejte si zdravé snídaně. Aktivní hledání práce vyžaduje hodně energie, proto byste Vašemu tělu měli dodat to, co potřebuje. Doporučujeme hodně zeleniny a ovoce, vajíčka, celozrnné pečivo nebo jogurt.

08:30
Po dobré snídani se přesuňte k Vašemu počítači a prohlédněte si nejnovější pracovní nabídky na DZOB.cz. Zvolte si Vaše město a odvětví, ve kterém hledáte uplatnění a prostudujte si odfiltrováné nabídky.

10:45
Našli jste nabídku, která Vás zaujala? Dobře si ji přečtěte a přizpůsobte Váš životopis. A nezapomeňte k reakci na inzerát připojit i doprovodný text, ve kterém máte příležitost zaujmout personalistu.

12:00
Dopřejte si přestávku a naberte nové síly vydatným obědem.

12:30
Zjistili jste při prohlížení nabídek, že zaměstnavatelé vyžadují konkrétní znalost, kterou neovládáte, případně jste v ní začátečník? Udělejte si kurzy ve Vašem městě, nebo absolvujte online kurzy a získejte certifikát, který potvrdí Vaše dovednosti. Zajistěte si další položku do životopisu, v budoucnu se Vám to může hodit - například se Vám otevřou dveře na pozici, o které jste v minulosti ani neuvažovali.

14:30
Kromě pracovního portálu můžete využít i Vaše kontakty, případně sílu sociálních sítí. Zkuste se spojit s Vašimi známými, zda nemají informace o volných místech. Zveřejněte na Twitteru nebo Facebooku informaci, že si hledáte práci, uveďte, jaké zkušenosti nabízíte a požádejte Vaše známé o sdílení. Nikdy nevíte, ke komu se Váš příspěvek dostane.

16:30
Padla! Váš "pracovní den" je za Vámi. Nyní se můžete věnovat sobě a svým zálibám. Relaxujte, sportujte, rozvíjejte svůj talent a nadání. Nezapomeňte myslet pozitivně a nedovolte si podlehnout frustraci z dosavadních neúspěšných pokusů. Aktivní hledání práce a neustále se rozvíjení přinese své ovoce, věřte tomu!

Váš tým DŽOB