dzob is preparing new platform

Jste v práci nováčkem? Tak tyto věty raději nevyslovujte.

Pokud jste v práci jen pár dní či týdnů, měli byste si dát pozor, co Vám vyletí z úst. Některá poznámka, ať by byla myšlena nevinně, může způsobit nepříjemnosti a také to, že se před novými kolegy neukážete v nejlepším světle. Jakým větám byste se v nové práci rozhodně měli vyhnout?

1. V mé předchozí práci jsme to dělali takto.
Co bylo, bylo. Jste v nové společnosti, přizpůsobte se stylu, jakým fungují zde. Pokud však máte návrh na zlepšení, nenechte si jej pouze pro sebe.

2. Kdy mi zvýší plat?
Jste nováčkem a předpokládáme, že ještě ve zkušební době. Pokud jste chtěli vyšší plat, měli jste si ho vyžádat na pohovoru. Nyní se snažte v nové práci zapadnout a udržet se. Zvýšení platu přijde, když ukážete, co dokážete.

3. Mimochodem, pátky budu odcházet dříve.
Pokud jsou v pátek dřívější odchody ve Vaší nové práci běžné, je to v pořádku. Pokud se však během celého týdne dodržuje pracovní doba, neměli byste vyrukovat s takovým prohlášením. Pokud potřebujete odcházet dříve, vysvětlete svou situaci Vašemu nadřízenému a dohodněte se, jak to vyřešit.

4. S kým bych se určitě měl setkat a komu bych se měl vyhnout?
Tato otázka je naprosto nevhodná. Pokud by Vám i kolega někoho popsal, můžete si na základě tohoto subjektivního pohledu vytvořit nesprávný obraz. Ke každému přistupujte s čistým štítem a lidi hodnoťte až podle vlastních zkušeností s nimi.

5. Ale takto jsem se to neučil dělat.
"Nezasekněte" se na jednom místě. Nelpěte na způsobech, které máte zažité. Otevřete se novým řešením, nebojte se učit nové věci.

6. Kdy už konečně dostanu firemní telefon?
Pokud jej ke své práci opravdu potřebujete, buďte však při své žádosti slušní. Pokud Vám byl telefon slíbený, ale zatím se nic neděje a Vy telefonujete ze svého, obraťte se na svého nadřízeného a vysvětlete mu situaci.

7. To je blbost.
Toto je věta, kterou byste měli vymazat ze svého "repertoáru". Ať už jste v práci deset dnů, nebo deset let, snažte se vyhýbat jejímu používání. Buďte za všech okolností diplomatem a pokud s nějakým nápadem nesouhlasíte, vysvětlete proč a přineste protinávrh.

8. Rád bych Vás všechny pozval na naše pravidelná setkání Svědků Jehovových.
Ať už se ve svém volném čase věnujete čemukoli, nenuťte se svým novým kolegům, když se ještě dobře neznáte. Pokud totiž na ně vyrukujete s pozvánkou takového typu hned v prvních dnech, můžete na ně působit přinejmenším podivně.

Váš tým DŽOB