dzob is preparing new platform

Když k Vám práce Vašich snů nepřichází!

Hledáte novou práci a stále nemůžete najít pracovní nabídku, která by byla vyšitá přímo pro Vás?

Nehledejte práci pouze na jednom místě, ale rozšiřte Vaše vyhledávání i o další místa.

Jak toho dosáhnout zjistíte v našem návodu:

1. Udělejte si průzkum                                                                                                                 

Pokud je Vaším snem pracovat ve společnosti, které můžete důvěřovat, která Vás inspiruje a poskytuje příležitosti pro další rozvoj, začněte ihned s malým průzkumem. Připravte si seznam společností, ve kterých byste chtěli pracovat, i přesto, že momentálně neotevírají nová pracovní místa. Vypište si do svého seznamu několik potenciálních zaměstnavatelů a k nim přiřaďte oddělení, ve kterých byste chtěli pracovat a k nim i jejich kontakty. Potřebné kontakty naleznete na webových stránkách společnosti a o nových pracovních místech se dozvíte v sekci kariéra.

2. Kontaktujte přátele a známé

Než oslovíte Vaši vysněnou firmu, zjistěte si ve Vašem okolí, jestli někdo z Vašich známých nepracuje v dané firmě a mohl by Vám zprostředkovat přímý kontakt a doporučit Vás. Společnost můžete kontaktovat i prostřednictvím emailu, telefonu, osobně nebo dokonce pomocí sociální sítě. 

3. Odlište se od ostatních

Pokud jste se již rozhodli kontaktovat přímo Vaši vysněnou společnost, budete muset něčím zaujmout. Je možné, že společnost dostane na stůl desítky životopisů denně, abyste se odlišili od ostatních, připravte si zajímavý životopis. Pokud se ucházíte o kreativní pozici, tak Váš životopis může mít odlišnou grafiku od standardního životopisu. Zaujmout můžete například i videovizitkou. Potenciálního zaměstnavatele byste měli zaujmout svou aktivitou.

 

Váš tým DŽOB