dzob is preparing new platform

Konec ranního stresu, buďte produktivnější!

Pokud se i Vám občas stává, že se sotva vyhrabete z postele, oči máte stále zavřené, ale čeká Vás množství povinností, které musíte stihnout ještě dopoledne, je načase začít plánovat. Zkuste si představit, co nejčastěji děláte než usnete. Nevěřili byste, kolik toho můžete udělat ještě předtím než se uložíte spát a na to abyste si usnadnili následující hektické ráno Vám postačí jen pět minut. Pokuste se změnit rutinu k lepšímu.

1. Zaznamenejte si tři nejdůležitější povinnosti

Možná není určování si nejdůležitějších úkolů těsně před spaním relaxační činností, ale ráno si za to poděkujete. Zkuste si každý večer, dřív než se oddáte odpočinku zapsat do mobilu či na kus papíru tři nejvýznamnější povinnosti, které musíte následující den splnit. Určitě se Vám bude snadněji usínat, zejména proto, že na ně nebudete muset v noci myslet.

2. Sledujte počasí a vyberte si outfit

Čím více toho stihnete dříve než půjdete spát, tím méně toho budete muset udělat ráno. Pokud se večer podíváte na předpověď počasí, můžete si naplánovat, co si zítra oblečete. Kromě shonu a nerozhodnosti, které jsou typické zejména pro ženskou část populace, si takto ušetříte i neočekávané ranní žehlení košile. Pokud se snažíte ráno cvičit, určitě se nebudete moci vymlouvat na to, že nemůžete najít tenisky, pokud si je přichystáte ještě večer.

3. Udělejte si pořádek

Pokud denně do práce nosíte kabelku či kufřík, po čase v nich najdete množství věcí, které nepotřebujete. Prohrabávání se v různých letácích a starých bločcích nepůsobí dobře, ale také se obíráte o čas, když hledáte něco důležité. Odstranění zbytečností přitom každý večer zabere jen několik minut.

4.Dejte to na papír

Pokud se Vám nedaří usnout kvůli množství myšlenek a nedořešených problémů, které Vám bloudí hlavou, zkuste se spolehnout na sílu psaného slova. Nic Vám nepomůže vyprázdnit si vystresovanou mysl, jako když se všech záležitostí zbavíte v deníku. Nejenže má psaní terapeutický účinek, neboť osvobozuje od stresu, ale také Vám pomůže získat prostor na nové nápady, aniž bystě zapomněli na něco důležité.

5. Nastartujte se

Pokud chcete začít nový den plní energie, potřebujete dostatek odpočinku a před spánkem si zasloužíte relax. Neexistuje nic lepšího, než si spíše než půjdete do postele užít svoji oblíbenou aktivitu. Po celém dni plném povinností, úkolů a stresu se zavřete do svého pokoje a věnujte se tomu, co máte nejraději, ať je to už čtení knihy, oblíbený seriál nebo telefonát někomu, kdo Vám je blízký.

Váš tým DŽOB