dzob is preparing new platform

Máte nového šéfa? Získejte si ho!

1. Vykročte správnou nohou
První dojem je důležitý pro všechny naše vztahy, ten se šéfem nevyjímaje. Vždy se proto snažte zapůsobit již na samém počátku. Prezentujte se jako zodpovědný a důsledný zaměstnanec, ukažte Vaši šikovnost a zapálení pro Vaši práci.

2. Neporovnávajte ho s předchozím šéfem
Ať už byl Váš vztah s předchozím šéfem jakýkoliv - skvělý nebo zcela vlažný, nenechte se ovlivnit a udělejte tlustou čáru za tím, co bylo. Dovolte novému nadřízenému začít nanovo. Nechte mu prostor ukázat se.

3. Poznejte ho a zjistěte, jaký má styl
To, že Váš šéf dělá věci jinak, než jste byli zvyklí neznamená nic špatného. Snažte se poznat Vašeho nadřízeného nejen z profesní, ale i z lidské stránky. Jak na to? Ptejte se ho, nebo sledujte jeho chování a to, jak přistupuje k ostatním.

4. Nabídněte Vaši pomoc
Manažeři vždy ocení aktivitu zaměstnanců. Buďte nápomocní novému nadřízenému, poskytněte mu potřebné informace a reporty, které bude potřebovat, aby se co nejrychleji zorientoval.

5. Nastavte si cíle
Domluvte si schůzku s Vaším novým šéfem a promluvte si o povinnostech v rámci Vaší pozice, zjistěte, jaké jsou jeho očekávání od Vás a jaké jsou jeho priority v rámci byznysu.

6. Dopřejte si navzájem čas
Pokud jste si se šéfem nesedli hned od začátku, neodepisujte ho. Někdy prostě potřebujeme více času, abychom si zvykli na pracovní styl ostatních. Buďte přátelští, nápomocní a dělejte svou práci nejlépe, jak umíte. Vaše vztahy se možná zlepší.

Váš tým DŽOB