dzob is preparing new platform

Měníte často zaměstnání? Firmy by se o Vás měly poprat: Pro toto!

Pokud personalisté narazí na životopis uchazeče, který má v něm uvedené různé pozice z ještě různějších odvětví, v mnoha případech k němu přistupují s nedůvěrou a obezřetností. Není totiž běžné, že člověk výrazně mění povolání. Je to však opravdu negativum? Není to náhodou naopak? Toto jsou důvody, pro které by se firmy neměly bát zaměstnat lidi, kteří často střídají povolání!

1. Vědí, co nechtějí
Možná se zdá, že tito lidé střídají povolání proto, neboť nevědí, co chtějí. Pravdou však je, že "přelétavci" to dělají z toho důvodu, že vědí, co nechtějí. Možná si chtěli vyzkoušet práci na dané pozici, zjistili však, že není pro ně. A proč by ji měli nadále provádět, pokud je nenaplňuje?

2. Mají vysoké EQ
Nejen IQ, ale i EQ - emoční inteligence, je v práci důležitá. Schopnost navázání kontaktů s lidmi, umět porozumět jejich potřebám. Pro lidi, kteří často střídají práci, je tato vlastnost běžná, často se totiž dostávali do kontaktu s velkým množstvím lidí a většinou mají zvládnutý konflikt management.

3. Mají bohaté zkušenosti
Množství povolání, množství odvětví - to vše člověka posouvá a rozvíjí. Mnozí z těchto lidí proto mají na svém kontě množství zkušeností, které mohou využít v nové pozici. Kromě toho také obvykle mají širokou síť profesních kontaktů, což se může pro rozvoj byznysu firmy jen a jen hodit.

4. Často se stanou nejlepšími zaměstnanci
Co můžete vyčíst ze životopisu těchto lidí? Mají vysoké ambice, jsou sebevědomí a hledají nejlepší kariérní příležitosti. Proto se také často stávají zaměstnanci s nejlepším výkonem. Zaměstnavatelé, dejte si pozor: ještě před tím, než odmítnete takového uchazeče, raději se dobře podívejte, co má profesně za sebou a proč vlastně odešel z předchozích společností.

5. Jsou flexibilní
Další kvalitou lidí, kteří střídají povolání, je jejich schopnost rychle se učit. Naučili se také přizpůsobit v krátkém čase, což jim dovoluje pracovat v různém pracovním prostředí. Kromě toho, že bleskově pochopí procesy a způsob práce, jsou také více efektivní. Opravdu byste takové lidí nechtěli do své firmy?

6. Jsou inovativní
Hlavní důvod, proč někteří lidé často mění práci, může být i to, že nemají rádi stereotyp, zažité formy a způsoby práce. Tito lidé většinou rádi experimentují. Dokazují, že se nebojí změn a jsou často plní nápadů a inovací.

Tým DŽOB