dzob is preparing new platform

Nechcete v práci působit neprofesionálně? Na toto si dejte dobrý pozor.

Pokud jste právě nastoupili do nového zaměstnání a nemáte za sebou mnoho pracovních zkušenosti, zřejmě budete cítit, že každý z Vašich kolegů je nejen starší, ale i šikovnější. Nedovolte, aby Vás tyto pocity ovlivnily.

Nezáleží na tom kolik zkušeností máte v porovnání s ostatními. Na práci, kterou děláte Vás přece najali. Čím více se ke kolegům budete chovat jako rovný k rovnému, tím více Vás tak budou vnímat. Samozřejmě byste to neměli přehnat a tvářit se, že jste důležitější než všichni kolem Vás, ale určitě si pěstujte zdravou dávku sebevědomí.

Pokud nechcete působit neprofesionálně, vyhýbejte se těmto frázím a slovům:

1.Nevím.
Nikdo neví všechno, ale pokud se Vás kolega zeptá, nevypadá příliš dobře pokud se na něj díváte jako vyplašená srnka a nevíte odpověď. Vaše okolí by si mohlo myslet, že nejste na práci dostatečně kvalifikovaný.
2.Musím se zeptat šéfa.
Bez ohledu na to, jakou pozici zastáváte, některá rozhodnutí nemůžete udělat sami. Namísto zdůrazňování svého nedostatku raději tedy řekněte, že pokud uděláte rozhodnutí, chcete se nejdříve poradit.
3.Je to v pořádku?
Není nic horšího než se zeptat šéfa tuto otázku s doširoka otevřenýma vystrašenými očima. Pokud potřebujete utvrzení od nadřízeného, ​​vhodnější je zeptat se na jeho názor či tipy.
4.Ahoj, já jsem Daniel.
Mezi kolegy, kde vládne přátelská atmosféra je fajn představit se neformálně, ale nezapomínejte na důležitost vhodného společenského chování a etikety, jelikož reprezentujete společnost.
5. Já a mně.
Pokud začnete používat slova já, mně a moje méně často, budete působit silnější i sebevědoměji, protože ostatní pochopí, že nepotřebujete upozorňovat na svou osobu, aby Vás respektovali.

Váš tým DŽOB