dzob is preparing new platform

Nejhorší šéf na světě: 9 znaků, které potvrdí, že je to ten Váš!

Špatný šéf dokáže ohrozit nejen Váš kariérní růst, ale i osobní život. Chcete-li zjistit jestli i ten Váš patří mezi postrach pracoviště, hledejte v této kompilaci varovných znaků.

1. Neposkytuje relevantní feedback 

Pokud máte dlouhodobě pocit, že Vám šéf neposkytuje k výkonu dostatečný feedback, někde bude chyba. Buď se na svou práci nehodí, a proto neví, co by řekl, nebo se Vás chce zbavit a s radostí Vám dovolí opakovat omyly.

2. Neposlouchá jiné názory

Tvrdohlavost některých šéfů je přímo nekonečná. Pokud jste přesvědčen, že máte pravdu, dejte to najevo, ale nepouštějte se do zbytečných sporů, které by Vám mohly ublížit.

3. Očekává, že budete jako on

Nejlépe vycházíme s lidmi, kteří jsou nám podobní, ale dobrý šéf si umí vážit různorodost. Pokud se Vás nadřízený pokouší změnit na novou verzi sebe, nedovolte to. Některé rady přijměte, za zbylé slušně poděkujte.

4. Nikdy se neplete

Umět si přiznat chybu dokáže na pracovišti zázraky, zejména pokud jde o šéfa. Někteří však toho prostě nejsou schopni.

5. Mívá záchvaty vzteku

Pokud je Váš šéf nervák a nestydí se svůj hněv vylévat na podřízených, v práci můžete prožívat skutečné peklo.

6. Klábosí

Roznášet drby o svých podřízených je nejen neprofesionální, ale i deprimující a trapné. Nenechte se vtáhnout do hry. 

7. Nedává Vám šanci profesionálně růst

Nic není horší než rutina, když víte, že byste bez problémů zvládli více povinností. Zvláště pokud jste to už dali i zřetelně najevo.

8. Vyvolává u Vás nechuť jít do práce

Pokud se každé pracovní ráno budíte s nechutí a jste vystresovaní z toho, že opět uvidíte svého šéfa, je načase přiznat si pravdu. S šéfem jste si nesedli jako osobnosti.

9. Klade nesplnitelné požadavky

Šéf, který od Vás očekává nesplnitelné, dokáže způsobit výrazný stres. Zdá se, že by nestačilo ani kdybyste pracovali 24 hodin denně, i tak by byl stále nespokojený.

Váš tým DŽOB