dzob is preparing new platform

Nemáte práci? Začněte podnikat!

V naší společnosti se staly peníze, klíčem k úspěchu a tak pokud chce být někdo úspěšný, musí jít ruku v ruce s penězi. Vydělat je však vůbec není jednoduché a to především pro mladé lidi. Statistiky nezaměstnanosti mladých lidí jsou alarmující. Souvisí to s kvalitou, přesněji nekvalitou škol, které jsou málo zaměřené na praxi, kterou zaměstnavatelé označují za nezbytnou.

Chyba je však i ve studentech, kteří si vybírají studijní obory s nulovou nebo minimální šancí na uplatnění. Zatímco studentů psychologie, sociální práce každý rok přibývá, tak na technických oborech je prázdno.

Pokud jste si už špatnou školu vybrali a nevíte jak dál a nedaří se Vám najít zaměstnání, tak zkuste začít podnikat. Možná to přijde někomu až příliš odvážné a hned si představíte kvantum problémů a komplikací, ale dá se to. Jen je třeba chtít a zkusit začít.

Vybrat si předmět podnikání bývá často kámenem úrazu. Najít něco, kde není přeplněný trh, bývá velmi náročné, ale zapomeňte na to, že musíte vymyslet nový Microsoft nebo Facebook. Stačí si najít oblast, ve které vynikáte a dělejte to, co ostatní, ale dělejte to lépe! Kolem sebe máte množství zkušených lidí, kteří Vám rádi poradí. Pozor však na notorické "stěžovatelé". Ti se Vám postarají o dostatečně vydatnou demotivaci.

Další problém, který každý napadne je kapitál. Je mnoho byznysů, které se dají rozjet i bez úvodní investice a navíc existují i půjčky, které Vám alespoň pro začátek, mohou pomoci. Dobrý nápad rádi podpoří i zkušení investoři, kteří Vám kromě peněz mohou poskytnout i jejich know-how a množství zkušeností. Takže prvním úspěšným krokem při získávání kapitálu je dokonale připraven podnikatelský záměr, nebo projekt s detailní kalkulací, která potenciálnímu investorovi ukáže, že to s podnikáním myslíte vážně.

Důležité je, abyste nehledali problémy, ale prostě to zkusili. Co v případě, když to nevyjde? Zkuste to znovu! Ne všechno v životě vyjde na první pokus, důležité je, abyste se uměli poučit z vlastních chyb.

Váš tým DŽOB.