dzob is preparing new platform

Nenechte se v práci stresovat: Těchto 5 věcí Vás dostane do pohody

Občas se stane každému, že v práci zažívá stresující chvíle. Je to normální. Nedovolte však stresu, aby se ve Vašem životě zabydlel. Pokud máte v práci stresující období, snažte se proti němu bojovat a úspěšně ho překonat. Jak na to? Postačí se držet těchto 5 věcí.

1. Jídlo

Pokud právě procházíte stresujícím obdobím, měli byste jíst správně. Zapomeňte na diety, které mohou způsobit zažívací potíže či bolest hlavy. Už Vaše snídaně by měly být zdravé a plné vitamínů: dopřejte si přísun ovoce a zeleniny. Pokud se během dne dostanete do vypjaté situace a víte, že čokoláda pomůže, klidně si jí dopřejte.

2. Hudba

Dalším z vynikajících odbourávačů stresu je hudba. Možná máte to štěstí, že máte v práci povolena sluchátka - pokud ano, využijte je, když potřebujete. Výzkumy ukázaly, že poslech hudby během prožívání negativních emocí výrazně napomáhá k jejich překonání. Pokud už budete mít dost kancelářského ruchu, jednoduše si pusťte svou oblíbenou muziku a zlepšete si náladu.

3. Cvičení

Ne, nemusíte dělat shyby na lavičce či běhat maraton. Pokud máte obzvlášť stresující den, zkuste jít na chvilku na čerstvý vzduch a dopřejte si krátkou procházku. Například v rámci obědové přestávky. Pokud to Vaše práce neumožňuje, uvolněte nahromaděný stres po příchodu z ní - jděte si zaběhat, zacvičit do posilovny nebo se jen projít.

4. Meditace

Nemusíte sedět se zkříženýma nohama jako na józe. Stačí si najít klidné místo, zavřít oči a užívat si ticho. Snažte si vyčistit hlavu od všech starostí, úkolů a nepříjemných situací. Ne každý si samozřejmě může dovolit meditovat na pracovišti, nezapomeňte však na takovou vnitřní psychickou očistu alespoň doma, po příchodu z práce.

5. Spánek

Umíte si představit, jak požádat Vašeho šéfa o 15-minutové zdřímnutí? Pravděpodobně tušíte, co by Vám na takový požadavek odpověděl. Je přirozené, že nedokážeme být plně soustředění během celých osmi - a často i více, hodinách v práci. Pokud bychom si ale dopřáli zdřímnutí alespoň na 15 minut, načerpali bychom novou energii, motivaci a chuť do práce.

Váš tým DŽOB