dzob is preparing new platform

Nestačí Vám důchod? 8 tipů jak začít vlastní byznys.

Nová generace penzistů mění význam slova důchod. Zatímco jejich rodiče se těšili na odpočinek a čas strávený s vnoučaty, oni spíše pomýšlejí nad další prací. Ačkoli může být snadné začít podnikat, zvláště když nepotřebujete žádné prostory či prodejní místo, není to pro každého. Pokud chcete, aby to skutečně fungovalo, musíte mít nejen dobrý nápad ve správném čase, ale také být schopni dostat svůj produkt k zákazníkům.

Přinášíme 8 tipů jak začít podnikat v důchodu:
Zjistěte, zda Váš nápad je skutečně dobrým podnikatelským plánem
Jaký problém Váš produkt řeší? Buďte k sobě upřímní. Pokud se Vaše vášeň nedá přeměnit na zisk, zřejmě bude lepší, když se jí budete věnovat jako koníčku nebo na dobrovolnické bázi.

Zhodnoťte své schopnosti
Jste schopni zvládat všechny úkoly potřebné, aby byl Váš podnik úspěšný? Ujistěte se, že jste v předmětu podnikání dobří. Musíte mít zapálení pro věc, ale také schopnosti.

Zvažte množství investovaného času
Lidé většinou nechtějí v důchodu pracovat 40 či 80 hodin týdně. Důležité je zařídit se tak, aby Vám podnikání nezabralo všechen čas. Od projektů, které vyžadují Vaši neustálou přítomnost jako restaurace a obchody se raději držte dál.

Vymyslete jak chcete svůj podnik financovat
Mnoho podniků, zejména těch, které můžete provozovat "doma", vyžaduje jen minimální investice. Pokud chcete vytvořit něco, co bude vyžadovat šestimístnou částku, zřejmě potřebujete investory. Nikdy nepoužívejte peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.

Posuďte, zda chcete zaměstnance nebo zvládnete pracovat samotě
Mnoho lidí, kteří zakládají podnik, nechtějí mít starosti s vedením jiných. Na druhé straně, pokud postačí Vaše práce, je vysoce pravděpodobné, že budete trávit hodně času sami.

Mějte únikovou strategii
Pokud máte začít podnikat v 65 letech, je vhodné mít připravený únikový plán, a tedy co se
s byznysem stane, když se rozhodnete, že končíte, ale stále se mu daří. Chcete ho navzdory zisku zavřít nebo darovat dětem? Své plány sepište a podělte se o ně i se svým partnerem či ratolestmi.

Využívejte technologie
Pokud chcete vést podnik, zřejmě se budete muset naučit používat nové technologie jako sociální sítě, on-line obchod, správu internetových stránek a další. Nepovažujte je za své nepřátele, ale spojence.

Chraňte svůj majetek
Dejte pozor, aby struktura podnikání chránila Vaše aktiva. Pokud Váš podnik zkrachuje, nemusíte se bát, že ztratíte své úspory.

Neočekávejte úspěch ze dne na den
Pravděpodobně budete muset vyzkoušet několik věcí a radikálně změnit svůj původní obchodní plán, dokud najdete recept, který funguje. Podnikání není lineární záležitost, připravte se na vrcholy i pády.

Váš tým DŽOB