dzob is preparing new platform

Nikdo Vás nechce zaměstnat? Zaměstnejte se sami!

Hledáte si práci, ale stále neúspěšně? Nebo Vás už nebaví běžný zaměstnanecký život? Nastartujte se a začněte si vydělávat svou šikovností, nápady nebo schopnostmi. Jak na to?

1.Máte talent nebo nadání?
Sedněte si za stůl a popřemýšlejte o sobě. V čem jste opravdu dobrý? Umíte kreslit? Dobře psát? Baví Vás fotit nebo natáčet videa? Vyznáte se na sociálních sítích? Dokonale ovládáte cizí jazyk? Nebo máte "zlaté ručičky"? Zvažte, jak lze Váš talent dále rozvíjet. Vyhledejte si grafický, fotografický, programátorský či překladatelský kurz. Absolvujte školení zaměřená na sociální média, která Vás naučí něco nového v oblasti, ve které jste dobří. Získejte potvrzení o tom, že jste profesionál.

2. Nenašli jste se v prvním bodě?
Na žádnou z otázek prvního bodu jste neodpověděli ano? Nevadí. Zkuste se na sebe podívat jinak. Máte nějakou zálibu? Zajímá Vás konkrétní oblast? Mnoho lidí se dalo na podnikání například z toho důvodu, že jim na trhu chyběl konkrétní produkt nebo služba a nebyl nikdo, kdo by je nabízel. Udělejte si průzkum trhu a zjistěte, jaká oblast ještě není pokryta. Máte ji? Bingo! Pokud jde o zboží, které nevyrábíte, musíte prozkoumat možnosti jeho získání a dodávání. Pokud je to něco, co dokážete sami vytvořit nebo vyrobit, máte situaci o něco jednodušší. Nezapomeňte však na příslušná povolení, které se mohou vázat na některé typy živností.

3. Zjistěte si, jaká forma podnikání by byla pro Vás nejvhodnější.
Na výběr máte několik možností. Můžete si založit živnost nebo společnost s ručením omezením. Existuje mnoho portálů, kde se o rady dělí lidé, kteří začali podnikat, nebo na nichž odborníci publikují články na téma výhod a nevýhod jednotlivých forem podnikání.

4.Ztraťte sluch.
Neposlouchejte ty, kteří tvrdí, že začít podnikat je příliš nebezpečné, nejisté a že pravděpodobně neuspějete. Pokud by takto uvažoval každý, nevznikla by žádná firma a svět by tak byl zkrácen o množství skvělých produktů a služeb. Nezapomeňte, před tím, než rozjedete své podnikání, mějte připravený byznys plán a připravte si předem řešení neočekávaných a nepříjemných situací. A vždy počítejte s tím, že věci nemusí vyjít tak, jak si plánujete.

5. Připravte si pevné nervy.
Ze začátku Vás bude čekat množství byrokratických záležitostí, vyřizování povolení (závisí na oblasti, pro jakou se rozhodnete), nutnosti nastudování si zákonů, paragrafů, učení nových věcí, práce s různými programy, a to pravděpodobně stále není všechno. Ale po absolvování tohoto všeho Vás čeká odměna v podobě vlastního podnikání a nový titul: šéf. :).

 Váš tým DŽOB