dzob is preparing new platform

Patříte k těm, co dostanou všechno? 9 příznaků, že jste odsouzeni na úspěch.

Každý touží po úspěchu. Zda se chcete stát milionářem, nebo Vám stačí dozlatova upečený koláč, určitě se snažíte pracovat co nejlépe. Naneštěstí neexistuje zázračný návod ani tabletka, které z Vás udělají úspěšného člověka ze dne na den. Skutečně se to podaří jen některým z nás. Chcete vědět, jestli patříte k těm, co triumfují?

1. Těšíte se z úspěchů ostatních
Úspěšný člověk nemá potřebu závidět ostatním, protože je spokojený s tím, co dosáhl. Vzájemná přejícnost umí podstatně ulehčit i práci v kolektivu.

2. Neúnavně vyhledáváte nové zážitky
Vyhledávání nových zážitků Vás nejen udrží šťastnými a zdravými, ale také podporuje růst osobnosti.

3. Nehledáte rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem
Symbolická hranice mezi prací a soukromím pro Vás neexistuje. Práce i rodina jsou Vaším životem. Zaměstnání, Vaši blízcí, zájmy i hodnoty Vás totiž dělají tím, kým jste. Úspěšní lidé si nevybírají jen jednu možnost, ale dokážou najít způsob jak zkombinovat všechny aspekty života s kariérou.

4. Jste neuvěřitelně empatičtí
Každý, kdo chce mít skutečný úspěch se musí umět vcítit do kůže jiných lidí. Jak byste mohli poskytovat kvalitní produkt či službu, kdybyste nevěděli, co jiní potřebují? Jak byste mohli být skvělým lídrem, kdybyste se o své podřízené nezajímali?

5. Dokazujete sobě, ne jiným
Většina z nás se snaží něco dokázat svému okolí, skutečně úspěšné jedince pohání osobní podnět zevnitř. Tvrdá práce, odhodlání a obětavost pramení z touhy přesvědčit sama sebe.

6. Ignorujete 40-ti hodinový pracovní týden
Triumf není zdarma a určitě nepřijde snadno. Většina nejlepších byznysmenů tráví v práci dlouhé hodiny. Přestože se Vám může zdát, že lidé na vysokých postech dělat nemusí, ve skutečnosti však pracují ještě více než ostatní.

7. Vidíte peníze jako odpovědnost, ne odměnu
Nejúspěšnější lidé nevidí peníze jako motivaci pro práci, považují je spíše za nástroj na rozvoj podnikání, způsob odměňovat druhých či pomáhání společnosti.

8. Nemyslíte si, že jste něco speciálního
Nepotřebujete se vyžívat ve vlastní důležitosti ani úspěchu, důraz kladete spíše na ambice, vytrvalost a provedení.

9. Uvědomujete si, že úspěch je pomíjivý, ale důstojnost a respekt zůstávají
V současnosti se dá zbankrotovat doslova mrknutím oka, ale pokud se budete ke svému okolí a zejména zaměstnancům chovat jaksepatří, budou Vás následovat až do konce.

Tým DŽOB