dzob is preparing new platform

Poražte lenost: S těmito tipy budete produktivnější.

Někdy se Váš denní seznam úkolů může zdát nekonečný a jste vyčerpaní už jen při pohledu na něj. Všichni chceme vědět, jak porazit vlastní lenost a zvládnout co nejvíce práce. Toužíte být produktivnější? Nechte se námi poučit.

Seznamy úkolů jsou zlo - plánujte!

Seznamy úkolů sami o sobě jsou nanic. Dalo by se říci, že jsou prvním krokem, ale pokud k nim nepřiřadíte čas ve svém rozvrhu, jsou jen soupisem zbožných přání. Přiřazení hodin k jednotlivým úkolům Vám pomůže být realističtí ohledně stíhání jednotlivých položek.

Chcete jít domů o páté? Plánujte zpětně.

Práce Vám naplní tolik prostoru, kolik může. Pokud chcete udržet rovnováhu mezi prací a osobním životem, musíte si určit hranice, které Vám zároveň pomohou být výkonnějšími. Stanovte si čas, kdy chcete v práci končit a zpětně si naplánujte celý den.

Naplánujte si celý týden.

Posledním, co svět potřebuje je více krátkodobého myšlení. Nikdy nezískáte náskok zaměřením se pouze na dnešek a zapomínáním na zítřek. Sladit všechny povinnosti, které máte, dokážete jen důsledným plánováním celého týdne. Měli byste přesně vědět, co je třeba dělat každou hodinu každého dne. Zní Vám to přemrštěně? Není to tak složité. Postačí Vám hodina týdně, během které si sednete a určíte si povinnosti hodinu po hodině. Plán si napište do emailu a pošlete si ho, aby byl po ruce kdykoliv budete potřebovat.

Udělejte méně, ale pořádně.

Možná se Vám zdá, že máte příliš povinností, přesto byste se v práci neměli zahrabat do desáté večer. Zjistěte, co ve Vašem životě má reálnou hodnotu. Na podstatných záležitostech pracujte důkladně, abyste v nich excelovali.

 Tým DŽOB